SIŁACZE W MUNDURACH

Toruńska policjantka sierż. szt. Marzena Grzelak najsilniejszą kobietą w mundurze w Polsce. A toruński strażnik miejski Michał Bator wicemistrzem Polski w wieloboju siłowym.

24 czerwca 2017 r. na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu po raz drugi zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wieloboju Siłowym. W imprezie wzięli udział funkcjonariusze policji, straży pożarnej i straży miejskiej z całej Polski – kobiety i mężczyźni. Zawody zorganizował Klub Sportowy KSM TEAM Toruń.

W tegorocznej rywalizacji wzięły udział 34 osoby. Zawodnicy startowali parami w kilku konkurencjach siłowych, m.in.: podnoszeniu ciężarów, dźwiganiu beczki i wiosłowaniu na wioślarzu. Ich zadaniem było wykonanie zadanej liczby powtórzeń w jak najkrótszym czasie.

- Jestem pełen podziwu dla Waszej kondycji. To, co miałem okazję zobaczyć obserwując rywalizację ostatnich par, jest naprawdę zdumiewające. Służby mundurowe w całej Polsce mogą być dumne, że pracują w nich tak doskonale przygotowani fizycznie funkcjonariusze – gratulował uczestnikom prezydent Torunia Michał Zaleski.

W kategorii mężczyzn wygrał Łukasz Zachwiej – policjant z Krotoszyna (czas 4’45’89), drugi był Michał Bator – strażnik miejski z Torunia, funkcjonariusz Grupy Interwencyjnej (5’05’67), a trzeci Robert Kajetaniak - policjant z Płocka (5’11’96).

Wśród pań z czasem 6’08’31 triumfowała sierż. szt. Marzena Grzelak z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Druga była Marlena Kuczyńska – policjantka z Krotoszyna (7’01’26), a trzecia Dominika Raczyńska – strażniczka graniczna z Kętrzyna (7’58’04). To nie pierwszy sukces na koncie Marzeny Grzelak. Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego w ubiegłym roku wygrała także III Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych we Wrocławiu, gdzie nie miała sobie równych w wyciskaniu sztangi leżąc.

Drużynowo wygrał Płock, przed Krotoszynem i Siedlcami.

22255387
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2017 TV Toruń