Informacje: *** W czwartek 22 marca o godz. 19.00 Telewizja Toruń przeprowadzi bezpośrednią relację z meczu Energa Basket Ligi: Polski Cukier Toruń – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski ***

NIEDZIELA NA BUDOWIE

Gdzie dokładnie będzie lądowisko dla helikopterów? Co się mieści w budynku z wysokim, czerwonym kominem? Czy prace idą zgodnie z planem? O to wszystko będzie okazja zapytać w najbliższą niedzielę (25 marca) podczas kolejnego dnia otwartego na budowie bielańskiej lecznicy.

Budowę zwiedzą trzy 20-osobowe grupy. Pierwsza wejdzie na teren o godz. 11, druga o 12.30, trzecia o 14. Na Bielanach trzeba być jednak 15 minut wcześniej (uczestnicy muszą włożyć kaski i odblaskowe kamizelki oraz wysłuchać wskazówek dotyczących zasad zwiedzania). W spacerze może wziąć udział każdy, także dzieci, ale tylko pod opieką dorosłych. Jak się przygotować? Przede wszystkim należy mieć odpowiednie obuwie, najlepiej trekkingowe z grubymi podeszwami. Jeśli będzie padał deszcz lub deszcz ze śniegiem sprawdzą się kalosze.

Podczas ostatniego dnia otwartego (11 marca) uczestnicy wycieczki mieli okazję zobaczyć wnętrze budynku administracyjnego. Oglądali także nowy gmach główny i pozostałości zrównanej z ziemią starej kotłowni. Interesowało ich gdzie dokładnie będzie się znajdowało lądowisko dla helikopterów medycznych, w jaki sposób budynki mają być ze sobą połączone, którędy poprowadzony zostanie wjazd do szpitala i co się stanie ze starym budynkiem. Także generator będący zapasowym źródłem prądu dla lecznicy.

Udział w wycieczce jest bezpłatny, trzeba się tylko wcześniej zapisać. Można to zrobić dzwoniąc pod nr telefonu 56 656 21 22 lub wysyłając zgłoszenie na adres zwiedzanie-wszz@kpim.pl. Poproszeni będziemy o podanie imienia, nazwiska, adresu, adresu e-mail, numeru telefonu, a w przypadku dzieci także wieku.

Na wszystkich uczestników wycieczki czekają upominki. Każdy dorosły otrzyma apteczkę samochodową. Będą też niespodzianki dla dzieci. Zwiedzającym zrobimy pamiątkowe zdjęcia, z których powstanie później wielkoformatowa grafika. Będzie ona prezentowana na terenie nowego szpitala.

Kolejne wycieczki zaplanowano w terminach: 8 i 22 kwietnia, 6 i 20 maja, 3 i 17 czerwca oraz 1 lipca. Po wakacyjnej przerwie zwiedzanie zostanie wznowione we wrześniu.

26390198
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2018 TV Toruń