NIEDZIELA NA BUDOWIE

O tym, jak wygląda z bliska budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu i na ile zaawansowane są prace na tej największej obecnie inwestycji w regionie będą się mogli przekonać wszyscy, którzy skorzystają z naszej kolejnej, drugiej już propozycji niedzieli (28 maja) na Bielanach. Przy okazji będzie można wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy przedmedycznej. Zapisy do piątku (26 maja) włącznie.

Plac budowy zwiedzą dwie piętnastoosobowe grupy pod opieką przewodników - w ich role wcielą się inżynierowie z Budimeksu, który jest generalnym wykonawcą inwestycji. Zobaczą m. in. miejsca, gdzie wznoszone są nowy główny budynek lecznicy, garaż wielopoziomowy i obiekty techniczne, a także marmurową instalację z wmurowanym w nią kamieniem węgielnym, poświęconym w Rzymie przez papieża Franciszka.

Zapisy na zwiedzanie Urząd Marszałkowski prowadzi do piątku (26 maja, do godz. 12.00) pod numerem telefonu 566218477 i adresem mailowym promocja@kujawsko-pomorskie.pl. Zbiórka pierwszej grupy zwiedzających w niedzielę o godz. 10.50 na parkingu od ul. Osiedlowej. Wszystkie inne szczegóły podczas rejestracji.

Wszyscy uczestnicy otrzymają środki ochrony osobistej, w tym kaski. Organizatorzy apewniają parking na czas zwiedzania na terenie budowy (od ul. Osiedlowej).

Budowany nowy szpital na Bielanach będzie jednym z najnowocześniejszych w kraju. W 36 miesięcy za pół miliarda złotych powstanie przemyślane funkcjonalnie prawdziwe miasteczko lecznicy, przyjazne dla pacjentów i ich rodzin. Pierwszym oddanym do użytku obiektem będzie budynek techniczno-garażowy, który poza główny węzłem cieplnym i stacją uzdatniania wody pomieści także stację dezynfekcji szpitalnych ścieków, stację transformatorową i miejsca postojowe dla karetek. Na dachu będzie miał system paneli fotogalwanicznych – zielona energia elektryczna posłuży do zasilania zewnętrznego oświetlenia w całym kompleksie. Zakończenie prac budowlanych i instalacyjnych w lipcu.

Jeszcze w tym roku w kompleksie na Bielanach stanie też czteropoziomowy budynek parkingowy, co rozwiąże część problemów związanych z funkcjonowaniem szpitala podczas trwającej inwestycji. Obiekt powstaje w technologii prefabrykatowej.

21735569
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2017 TV Toruń