KONTYNUUJĄ POSZUKIWANIA

Toruńscy policjanci kontynuują poszukiwania 28-letniego Karola Olkowskiego. Funkcjonariusze weryfikują w tej sprawie informacje i analizują każdy sygnał. Publikują nagrania z monitoringów, na których widać, jak ubrany był mężczyzna w dniu zaginięcia.

linki do filmów:

https://youtu.be/lFfjNzF8a4o

https://youtu.be/AjuZQ7f9n0U

Toruńscy policjanci kontynuują poszukiwania 28-letniego Karola Olkowskiego. Funkcjonariusze weryfikują w tej sprawie informacje. Między innymi sprawdzane są sygnały, które pojawiły się po emisji programu „Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie” w TVP. Póki co ustalenia nie wniosły istotnych informacji do prowadzonej sprawy.

Toruńscy „wodniacy” podczas służb na Wiśle nadal przeczesują nurt. Poszukiwania skupiają się na powierzchni wody, linii brzegowej, nadbrzeży rzeki i pobliskich zaroślach od mostu im. Elżbiety Zawackiej w dół rzeki do w kierunku ujścia Portu Drzewnego i Górska.

Przypomnijmy, że rodzina zgłosiła zaginięcie Karola Olkowskiego 23 stycznia. Mężczyzna wyszedł z domu przy ul. Niesiołowskiego dzień wcześniej około godz. 11:30-12:00. Do chwili obecnej nie powrócił i nie nawiązał kontaktu z rodziną. Funkcjonariusze zbierają informacje i analizują, czy jego zaginięcie może mieć związek ze zdarzeniem, które zaobserwował świadek, widzący topiącego się człowieka. Policjanci nadal proszą osoby znające miejsce pobytu zaginionego Karola Olkowskiego lub mogące udzielić jakichkolwiek informacji, które przyczynią się do jego odnalezienia o osobisty lub telefoniczny kontakt z Komisariatem Policji Toruń-Rubinkowo, ul. Kociewska 22, tel. dyżurny (56) 641-25-70 lub 112.

Rysopis: 28 lat, wzrost 182 cm, średnia budowa ciała, oczy piwne, krótkie, proste włosy koloru ciemny blond. W chwili zaginięcia ubrany był w czarną wełnianą czapkę, szarą bluzę z kapturem i kieszenią typu „kangurka”, spodnie koloru khaki, zielone sportowe buty z grubą, białą podeszwą.

W tej sprawie funkcjonariusze dotarli do zapisów monitoringu z jednego ze sklepów spożywczych. Na nagraniu z 22 stycznia (z wczesnych godzin porannych) widoczny jest zaginiony, który razem z członkiem rodziny robi zakupy. Na prezentowanych nagraniach jest ubrany tak samo, jak w chwili zaginięcia. Około południa kamera monitoringu zarejestrowała poszukiwanego mężczyznę w rejonie Placu Daszyńskiego. Na zapisie monitoringu można zauważyć, że mężczyzna wchodzi na most drogowy im. Elżbiety Zawackiej. Rodzina potwierdziła, że jest to poszukiwany Karol Olkowski. Niestety potem ślad się urywa. Kolejna kamera monitoringu zainstalowana po drugiej stronie nowego mostu nie zarejestrowała już mężczyzny. Między kamerami znajdują się jednak zejścia i zjazdy.

35339519
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2020 TV Toruń