PANACEUM U OLENDRÓW

Muzeum Etnograficzne zaprasza we wtorek 21 sierpnia o godz. 12.00 na kolejną odsłonę naszego cyklu dla seniorów pod hasłem "Muzeum-panaceum". Tym razem spotkanie odbędzie się w Olenderskim Parku Etnograficznym w Wielkiej Nieszawce. To jedna z ostatnich imprez w ramach wakacji w Muzeum: http://etnomuzeum.pl/wakacje-w-muzeum/

W programie wizyta w niedawno otwartym skansenie poświęconym kulturze osadników olenderskich. Poznanie 3 zagród pod opieką przewodników muzealnych, którzy przybliżą nam, kim byli Olendrzy, jakiego byli wyznania, kiedy, skąd i dlaczego przybyli nad Wisłę, jak radzili sobie z powodziami, jakimi byli gospodarzami i sąsiadami dla naszych przodków, i dlaczego musieli porzucić swoje gospodarstwa?

Warto zabrać napoje i prowiant, wygodny ubiór i buty dopasowane do pogody, a także sprzęt fotograficzny lub kije do nordic walking. Prowadzenie: Maria Pokrzywnicka. Bilet: 3 zł/os.

Dojazd do Olenderskiego Parku Etnograficznego w Wielkiej Nieszawce we własnym zakresie lub wspólnie autobusem: zbiórka o godz. 11.50, przy wejściu na Dworzec PKS (uczestnicy pokrywają koszt biletu, ok. 5,5 zł w 1 stronę). Powrót po ok. 2,5 godz.

28962354
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2018 TV Toruń