DESKOROLKA OD LYNCHA

Kolekcjonerska deskorolka od Davida Lyncha z autografami twórców i aktorów serialu „Miasteczko Twin Peaks” jest jednym z przedmiotów, których sprzedaż zasili wpływy z VIII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego.

Skateboard może nabyć każdy – na oferty kupna czekamy pod adresem e-mail: balmarszalka@kujawsko-pomorskie.pl.

- W ubiegłym roku głównym przedmiotem podczas naszej charytatywnej aukcji była gitara z autografem Stinga. Tym razem jest to wyjątkowa deskorolka od jednego z najsławniejszych reżyserów i artystów wszech czasów - Davida Lyncha. To prawdziwa gratka dla wielbicieli tego artysty oraz miłośników słynnego serialu „Miasteczko Twin Peaks”. Zachęcam do udziału w licytacji nie tylko uczestników balu, ale wszystkich zainteresowanych – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Skateboard z klimatycznymi grafikami nawiązującymi do serialu pochodzi z unikatowej kolekcji deskorolek powstałych pod okiem samego Davida Lyncha. Deskę wyprodukowała ceniona amerykańska firma Habitat Skateboards z najwyższej jakości kanadyjskiego klonu. Autografy złożyło 32 członków ekipy filmowej (lista podpisów nadesłana przez darczyńców). Reżyser przekazał przedmiot na licytację dzięki zaangażowaniu żony marszałka Całbeckiego – Dagny Całbeckiej, która nawiązała kontakt z producentką serialu Sabriną S. Sutherland.

Aukcja, w ramach której można nabyć deskorolkę Davida Lyncha skierowana jest do wszystkich. Licytacja jest prowadzona za pośrednictwem strony balmarszalka.kujawsko-pomorskie.pl. Na oferty kupna (z proponowaną kwotą oraz danymi kontaktowymi) czekamy  do czwartku (18 stycznia) pod adresem e-mail: balmarszalka@kujawsko-pomorskie.pl.

Wśród kilkudziesięciu innych przedmiotów, które będzie można nabyć podczas balowej aukcji charytatywnej są między innymi kapelusz od Maryli Rodowicz, rysunki Artura Grottgera, bombka z autografem Roda Stewarda od Radia Gra, rękawice z podpisem Dariusza Michalczewskiego od TVK Toruń, udział w audycji Radia PiK "Domówka" w roli współprowadzącego oraz prace Krystyny Szalewskiej. Nie brakuje wartościowych dzieł sztuki, eleganckich i okolicznościowych pamiątek oraz gadżetów z autografami gwiazd. Wśród darczyńców są między innymi dyplomaci, politycy, firmy z regionu, artyści i sportowcy oraz zagraniczni partnerzy.

Dochód z VIII Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego, który odbędzie się 20 stycznia w CKK Jordanki w Toruniu trafi do Domu Dobrego Pasterza dla Samotnych Matek w Żołędowie, Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży w Grabiu, a także polskich misjonarzy niosących pomoc potrzebującym w Indonezji i Zambii.

Więcej informacji: balmarszalka.kujawsko-pomorskie.pl

25323112
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2018 TV Toruń