ŚWIAT I OKOLICE

Centrum Kultury Dwór Artusa zaprasza  - Gruzja nieodkryta oczami Polako-Gruzina - Krzysztof Nodar Ciemnołoński - stand-up show - pokaz multimedialny. 20 marca 2019 r. / środa / godz. 18:30 / Dwór Artusa. Bilet normalny: 5 zł. Emeryci, renciści, niepełnosprawni, uczniowie, studenci – wstęp wolny.

Wielu twierdzi, że w Gruzji byli, niektórzy mówią, że po tygodniu poznali ją już doskonale, inni głoszą, że Gruzja się skończyła (jak Metallica na „Kill ’Em All”), a jej dzisiejsze oblicze to już tylko wydmuszka dla masowej turystyki. A co jeśli w tym wariackim kaukaskim kraju, gdzie wszystko stoi na głowie, są jeszcze miejsca, do których rzadko ktoś dociera? Pogranicza, w których żyją różne narody i grupy etniczne? Wioski, jeziora i wąwozy, o których nie mieliście pojęcia?

Krzysztof Nodar Ciemnołoński, znany też w sieci jako PolakoGruzin, opowie o prawdziwej dzikości i niezadeptanych bezdrożach, śladem ormiańskich uchodźców i azerbejdżańskich pasterzy, meczetów w górskich wioskach i przedchrześcijańskich wierzeń. Oprowadzi szlakiem zabytków, do których mało kto dociera!

Spotkanie z Krzysztofem Nodarem Ciemnołońskim, podróżnikiem, blogerem i vlogerem o gruzińskich korzeniach będzie miało formułę stand-up show. Podróżnik jest autorem ponad 100 artykułów o Gruzji i ponad 50 filmów na YouTubie o Kaukazie i Rosji, pilotem i organizatorem wycieczek na Kaukaz, do Azji Centralnej i do Rosji, właścicielem firmy turystycznej Tamada Tour oraz marki wina Nodari Wine. Od 2007 roku dzieli życie między Polskę, a Gruzję, a od 2014 roku mieszka na stałe w Tbilisi.

30996055
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2019 TV Toruń