DKKF SZPULKA

Centrum Kultury Dwór Artusa zaprasza – Sofia - pokaz filmu i dyskusja. Reżyseria: Meryem Benm’Barek. Gatunek: dramat / ’70 – 2018. 17 stycznia 2019 r. / czwartek / godz. 18:30 / Artus Cinema. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru na pół godziny przed seansem. Jednej osobie przysługują 2 wejściówki.

Dyskusyjny Kobiecy Klub Filmowy Szpulka zaprasza na projekcje filmowe połączone z dyskusją. Podczas spotkań prezentowane są filmy o szeroko pojmowanej tematyce kobiecej. Film Sofia (2018) to propozycja DKKF na najbliższy, czwartkowy seans.

Film opowiada o współczesnym Maroku, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością. Dwudziestoletnia Sofia mieszka z rodzicami w Casablance. Jest w ciąży, ale nawet sama przed sobą nie chce się do tego przyznać. Seks pozamałżeński jest w jej kraju karany więzieniem. Sofia musi podjąć decyzje, które uratują honor jej rodziny i zaważą na całym jej życiu.

Reżyserka Meryem Benm’Barek-Aloïsi, niczym Asghar Farhadi – twórca wybitnego filmu Kient, pokazuje obraz społeczeństwa przez pryzmat problemów i lęków swoich bohaterów. Choć życie Sofii determinuje miejsce urodzenia, to dziewczyna znajduje w sobie siłę, by pokierować swoim życiem.

Po seansie odbędzie się rozmowa o filmie przy kawie, herbacie i ciastkach. Dyskusję poprowadzą członkinie grupy Toruńskie Dziewuchy.

Podczas projekcji i dyskusji zapewniona będzie bezpłatna opieka dla dzieci od 3 roku życia.

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą grupy Toruńskie Dziewuchy, Fundacji Nieograniczona im. Bogny Olszewskiej oraz Centrum Kultury Dwór Artusa.

30343687
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2019 TV Toruń