Informacje: *** W czwartek 22 marca o godz. 19.00 Telewizja Toruń przeprowadzi bezpośrednią relację z meczu Energa Basket Ligi: Polski Cukier Toruń – BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski ***

PRZYJAZNA STARÓWKA

Od 1 kwietnia 2018 roku w wybranych restauracjach i kawiarniach toruńskiej starówce będzie można bezpłatnie skorzystać z toalety.

Biuro Toruńskiego Centrum Miasta przeprowadziło wśród właścicieli lokali gastronomicznych na starówce ankietę mającą na celu zbadanie opinii na temat bezpłatnego udostępnienia toalet dla turystów, tzw. free toilet. Ankieta została przeprowadzona podczas spotkania zorganizowanego przed rozpoczęciem sezonu turystycznego w dniu 6 marca 2018 r. Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że przedsiębiorcy na starówce są przychylnie nastawieni do tego pomysłu. Należy podkreślić, że 17 właścicieli od razu zadeklarowało chęć nieodpłatnego udostępnienia toalety turystom.

Aby zachęcić właścicieli gastronomii do udostępniania swoich toalet, prezydent Michał Zaleski podjął decyzję o obniżeniu o 15% stawki czynszu najmu terenu pod letnie ogródki gastronomiczne, usytuowane na drogach wewnętrznych zespołu staromiejskiego, dla ich właścicieli, którzy nieodpłatnie udostępnią toaletę turystom niebędącym klientami lokalu. Dotyczy to lokali w następujących lokalizacjach: Rynek Staromiejski, ulice: Różana, Szeroka, Królowej Jadwigi, Chełmińska (od skrzyżowania z ul. Franciszkańską do skrzyżowania z ul. Rynek Staromiejski), Rynek Nowomiejski (wydzielona krawężnikiem środkowa część ul. Rynek Nowomiejski - płyta Rynku Nowomiejskiego, bez okalającej ją jezdni i chodników i z wyłączeniem działek nr 134 i 135), Wielkie Garbary (od skrzyżowania z ul. Ślusarską do skrzyżowania z ul. Królowej Jadwigi), Żeglarska (od skrzyżowania z ul. Kopernika do skrzyżowania z ul. Rynek Staromiejski).

Przedsiębiorcy działający na terenie zespołu staromiejskiego wciąż mogą zgłaszać się do programu „Moja starówka”. Partnerami tego programu lojalnościowego jest już 58 podmiotów, wśród których są m.in. sklepy odzieżowe, obuwnicze, optometrie, restauracje, kluby, kawiarnie, księgarnie, instytucje kultury. Osoby, które są już posiadaczami karty rabatowej „Moja starówka”, otrzymają około 10-15 proc. zniżki na zakupy czy usługi, zależnie od oferty partnera programu.

26390202
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2018 TV Toruń