RATUSZ NAJDROŻSZY

Ratusz Staromiejski został wybrany przez głosujących najdroższym polem toruńskiej edycji gry "Monopoly".

Zakończyło się głosowanie w plebiscycie Radia GRA na najdroższe pole na planszy toruńskiej edycji gry "Monopoly". Obok Krzywej Wieży, która jako pierwsza trafiła na planszę w dniu prezentacji gry, czyli 9 maja 2017 r., gracze będą również rywalizować w rozgrywce planszowej o kupno Ratusza Staromiejskiego, który będzie wyceniony najwyżej. Ratusz Staromiejski zwyciężył głosami internautów z Dworem Artusa, Planetarium i Domem Mikołaja Kopernika.

Toruńska edycja popularnej gry planszowej „Monopoly” ukaże się jesienią 2017 roku. Projektowanie planszy potrwa około pół roku. W ramach współpracy wydawcy z miastem wskazanych będzie 10 miejsc na planszy – będą to najsłynniejsze zabytki i charakterystyczne punkty kojarzone z Toruniem. W sprawie pozostałych miejsc wydawca prowadzi rozmowy z lokalnymi firmami, szkołami wyższymi i innymi podmiotami.

Toruń dołącza do prestiżowego grona miast z własną edycją gry - mogą się nią pochwalić już takie miasta jak San Diego (pierwsze miasto z własną wersją gry), Edynburg, Berlin czy Sydney. Toruńska jest czwartym polskim miastem, które będzie miało swoją dedykowaną wersję planszy. Wcześniej na planszy swojego miasta zaczęli grać mieszkańcy Gdańska, Wrocławia i  Krakowa.

Toruńska edycja tej legendarnej gry, będzie tworzona również z udziałem mieszkańców, dlatego powstał specjalny adres mailowy: monopolytorun@winningmoves.co.uk pod którym możecie przesyłać swoje własne pomysły i sugestie, dotyczące toruńskiej edycji planszy. Wydawca gry, Winning Moves, czeka na pomysły mieszkańców do 12 czerwca 2017 roku.

21735616
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2017 TV Toruń