ZMIANY NA PLACU CHRAPKA

Przebudowa placu Chrapka nabiera tempa. Od najbliższego wtorku (29 maja) na kierowców czekają kolejne zmiany w organizacji ruchu. Na ulicy Warneńczyka jeden pas zostanie wyłączony z ruchu.

Plac Chrapka to newralgiczny punkt na mapie komunikacyjnej miasta. Główny front robót obejmuje w tej chwili południową jezdnię ulicy Przy Kaszowniku. Na wyłączonej z ruchu jezdni, do tej pory wykonano roboty rozbiórkowe, przebudowano kolizje energetyczne i  teletechniczne oraz wykonano dolne warstwy konstrukcyjne jezdni.  Na wlocie zachodnim ronda ustawiono  krawężniki.

Równolegle na wylocie w kierunku placu Pokoju Toruńskiego trwają prace związane z budową kolektora deszczowego. Po jego wybudowaniu  rozpoczną się w tym miejscu roboty drogowe. Trwa układanie kabla, który zasili  nową sieć trakcji tramwajowej.

W związku z pracami na południowej jezdni ulicy Przy Kaszowniku, ruch dwukierunkowy odbywa się jezdnię północną, czyli tą od strony cmentarza. Na wysokości sklepu Netto przejeżdżamy przez torowisko,  specjalnie przygotowanym przejazdem przez torowisko.  Dla zapewnienia bezpieczeństwa w tym miejscu została zamontowana sygnalizacja świetlna.  Na skrzyżowaniu placu Chrapka została utrzymana relacja z pierwszeństwem z Bydgoszczy w kierunku Gdańska. Przystanek autobusowy Przy Kaszowniku został przeniesiony z jezdni zachodniej na jezdnię wschodnią. Dojście do przystanku jest możliwe tymczasowym przejściem dla pieszych od strony wschodniej ulicy Przy Kaszowniku. 

Od najbliższego wtorku (29 maja) front robót poszerzy się o roboty rozbiórkowe na ulicy Warneńczyka (wylot na Gdańsk).  Jezdnia zostanie ograniczona do jednego pasa ruchu do wysokości przystanku autobusowego. Z uwagi na   bezpieczeństwo zwężony zostanie również chodnik wzdłuż ulicy.

Całość prac potrwa do  26 marca 2019 roku i kosztuje 20 095 671,40 zł. Jest realizowana z unijnym dofinansowaniem.

27569933
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2018 TV Toruń