Informacje: *** W niedzielę 23 września o godz. 17.00 Telewizja Toruń przeprowadzi bezpośrednią transmisję z meczu Polskiej Hokej Ligi: KH Energa Toruń - Unia Oświęcim ***

KONCERT W ARTUSIE

Centrum Kultury Dwór Artusa zaprasza  - Andrzej Korycki i Dominika Żukowska - Ballady na dwa serca – koncert. 23 września 2018 r. / niedziela / godz. 18:00 / Dwór Artusa / Sala Wielka. Bilety: 35/40zł.

Koncert Ballady na dwa serca w wykonaniu Dominiki Żukowskiej i Andrzeja Koryckiego to duża dawka zadumy, refleksji, nostalgii i wrażliwości. Program dobrany został tak, aby zaprezentować największe dzieła wielkich autorów, wzbogacając je muzycznymi impresjami z autorskiego repertuaru Andrzeja i Dominiki oraz zapomnianymi pieśniami, które rozbrzmiewały na polskiej scenie w latach 60-tych.

Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu Stare Dzwony w świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: Magda, Yacht Rock&Roll, Struna za struną, Chciałem być żeglarzem. Charyzmatyczny wirtuoz głosu i gitary, w ujmujący sposób zjednujący sobie ludzi. Pasjonat, który w niepowtarzalny sposób ukradkiem przemyca do muzyki spokój i ciszę. Obecnie występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku.

Ponadto duet od lat fascynuje się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz znakomitymi tekstów. Podczas koncertów – zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – duet wyśpiewuje wiele wzruszających ballad tych artystów, takich jak: Modlitwa, Pożegnanie Polski, Aleksander Siergiejewicz Puszkin, Piosenka o piechocie, Niebieski balonik.

29430063
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2018 TV Toruń