FINAŁ ZBIÓRKI

31 marca 2019 roku zakończy się tegoroczna edycja konkursu „Zbieramy makulaturę”. W rywalizacji uczestniczą publiczne i niepubliczne placówki oświatowe - przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z Torunia.

Konkurs wystartował 15 września 2018 roku. Bierze w nim udział 55 placówek z Torunia. Ponad 19 i pół tysiąca uczniów z toruńskich przedszkoli, podstawówek i szkół ponadpodstawowych zbiera makulaturę. Rywalizacja odbywa się na poziomie międzyszkolnym.

„Zbieramy makulaturę” trwa do 31 marca 2019 r. Zostało jeszcze kilka dni, aby przynieść surowce i tym samym poprawić miejsce swojej szkoły lub przedszkola w rankingu. W pierwszym miesiącach rywalizacji (od 15 września do 31 grudnia 2018 r.) uczestnicy konkursu zebrali ponad 230 ton czystego surowca, który trafił do recyklingu.

W ubiegłorocznej edycji konkursu zebrano łącznie 436 ton tektury i papieru. Wszystko wskazuje na to, że w tym roku uda się pobić ten rekord.

Zbiórka makulatury to jednak nie wszystko, w przedszkolach i szkołach prowadzone są także działania edukacyjne dotyczące właściwego postępowania z odpadami komunalnymi.

Placówki, w których zebrana zostanie największa ilość papieru otrzymają nagrody finansowe o łącznej wysokość 600 tys. zł. Mogą być one przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznych. Nagrodzeni będą także uczniowie, którzy najbardziej aktywnie uczestniczyli w zbiórce makulatury. Konkurs odbywa się pod patronatem prezydenta Torunia Michała Zaleskiego.

30996089
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2019 TV Toruń