SEMESTRALNE OPŁACALNE

1 lutego 2020 roku rozpoczyna się drugi semestr szkolnej nauki. Miejski Zakład Komunikacji przypomina, że uczniowie w Toruniu mogą korzystać z biletów semestralnych. Warto je kupić już teraz, by przed rozpoczęciem nauki nie stać w kolejce.

Bilety semestralne wprowadzono w Toruniu 1 stycznia 2018 r. Od tego czasu uczniowie i studenci, zamiast pięciu biletów miesięcznych, mogą kupić jeden bilet ważny przez cały semestr szkolny lub akademicki. To opłacalne, gdyż bilet miesięczny na wszystkie linie dzienne i nocne kosztuje 42 zł, czyli za pięć miesięcy w semestrze płacimy 210 zł, zaś bilet semestralny, uprawniający do przejazdów na wszystkich liniach dziennych i nocnych, kosztuje 190 zł. Można więc zaoszczędzić 20 zł.

Bilet semestralny obowiązuje przez pięć miesięcy w określonym terminie, zgodnie z podziałem na semestry szkolne lub akademickie. Zbliżający się semestr dla uczniów będzie trwał od 1 lutego do 30 czerwca. Studenci rozpoczną go o miesiąc później, od 1 marca do 31 lipca. Bilety, chociaż będą obowiązywały w tych terminach, warto jednak kupić już teraz.

Co istotne, bilet semestralny ważny jest tylko z dokumentem uprawniającym do ulgowych przejazdów. Uczniowie i studenci powinni pamiętać, aby ich legitymacje były aktualne.

34319316
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2020 TV Toruń