ŚWIĘTO POLICJI

15 lipca na placu przed Komisariatem Policji w Dobrzejewicach zorganizowano uroczyste obchody Święta Policji. Wziął w nim udział prezydent Michał Zaleski, który wręczył listy gratulacyjne pięciorgu funkcjonariuszom Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Oficjalne uroczystości poprzedziła msza święta w intencji policjantów odprawiona w Kościele Matki Boskiej Zwycięskiej w Toruniu. Oficjalne uroczystości rozpoczęły się od uroczystego meldunku i odśpiewania hymnu państwowego.

Podczas święta Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski wręczył rozkazy personalne o mianowaniu na wyższe stopnie policyjne.

W uroczystościach wziął udział także prezydent Michał Zaleski, który pogratulował policjantom.

- Z uznaniem kierują swoją uwagę i najlepsze życzenia pod adresem toruńskich policjantów, cieszących się aurą Święta Policji, ale również pełniących normalną służbę policyjną na ulicach, miejscach wypoczynku letniego czy w komendach. Taki jest bowiem urok noszenia policyjnego munduru, że chwilom szczególnej celebracji zawsze towarzyszy nieprzerwana służba. Niech zapewnianie torunianom bezpieczeństwa i związana z tym wdzięczna pamięć mieszkańców zawsze towarzyszą Państwa trudniej i odpowiedzialnej pracy – mówił prezydent.

Podczas uroczystych obchodów Święta Policji prezydent Torunia wręczył także listy gratulacyjne pięciorgu funkcjonariuszom z Torunia.

Wyróżnienia z rąk prezydenta otrzymali:

- asp. Alicja Wróblewska -  detektyw Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Toruń-Rubinkowo,

- mł. asp. Łukasz Grabowski – asystent Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Toruniu,

- sierż. szt. Maciej Sulecki – referent Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji Toruń-Podgórz,

- sierż. szt. Marcel Balewski – referent Ogniwa Kontroli Ruchu Drogowego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Toruniu,

- sierż. szt. Tomasz Kaczmarek – policjant Wydziału Prewencji Komisariatu Policji Toruń-Śródmieście.

38032295
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2020 TV Toruń