ZMIANY NA LIGI POLSKIEJ

Remont Ligi Polskiej  nabiera tempa. Obecnie ustawiane są krawężniki. Na odcinku od Szosy Lubickiej do Kolankowskiego został ułożony chodnik. Na zatokach autobusowych wykonana została podbudowa, podobnie jest na ciągu pieszo-rowerowym.

Od najbliższego poniedziałku (19.11)  rusza frezowanie na Ligi Polskiej. W związku z tym zostanie zamknięta dla ruchu jezdnia od strony miasta ( ta, w kierunku Kaszczorka). Następnie od środy (21.11) wykonawca zamknie drugą jezdnię. Oprócz frezowania wykonawca będzie regulował urządzenia podziemne. Potem będzie układał asfalt i malował oznakowanie poziome.  Zalecany objazd został wytyczony Szosą Lubicką. Na czas prowadzonych prac mieszkańcom sugeruje się korzystanie z dróg lokalnych, położonych na terenie osiedla. Zmiany na Ligi Polskiej będą obowiązywały do drugiej połowy grudnia.  

Warto wiedzieć:

Ulica Ligi Polskiej jest remontowana na odcinku od ul. Konstytucji 3 Maja do ul. Szosa Lubicka. W ramach prac zostanie wykonany remont obu jezdni wraz z chodnikami, remont zatok autobusowych, po obu stronach ul. Ligi Polskiej zostaną wydzielone asfaltowe drogi rowerowe.

Remont obejmie wymianę oświetlenia i wykonanie odwodnienia jezdni. Dla poprawy bezpieczeństwa  na wysokości ulicy Witosa zostanie zamontowana sygnalizacja świetlna.

Remont Ligi Polskiej kosztuje 4 376 126,61 zł, z czego 2 446 200,00 zł pochodzi ze środków rezerwy subwencji ogólnej. Wykonawca prac jest toruńska firma PBDI S.A.

 Warto dodać, że miasto od wielu lat z sukcesem pozyskuje środki z rezerwy subwencji ogólnej. Od roku 2009 udało się pozyskać środki w wysokości 10 202 888,00 zł. Przy współfinansowaniu z budżetu miasta w 2009 roku wyremontowano Szosę Lubicka - odc. Pl. Sybiraków-Leszczynowa oraz odc. Ślaskiego - Wyszyńskiego, w 2010 roku Szosę Lubicką - odc. Ścieżka Szkolna - Targowa oraz przejście podziemne na wysokości ul. Wyszyńskiego, w 2012 roku  Szosę Lubicką - odc. Gazownia- plac Daszyńskiego, w 2014 roku ulicę Poznańską. Z kolei w 2015 roku wyremontowana została Czerwona Droga, Odrodzenia i Przy Kaszowniku, natomiast w 2016 roku ulica Grudziądzka.

Z powodu remontu ul. Ligi Polskiej na odcinku od Szosy Lubickiej do Konstytucji 3 Maja, od poniedziałku 19 listopada 2018 r. godz. 04:40 autobusy komunikacji miejskiej omijać będą ul. Ligi Polskiej. Wprowadzone zostaną następujące zmiany:

    zawieszone zostaną przystanki autobusowe na ul. Ligi Polskiej (na remontowanym odcinku), a także na pętli "Kolankowskiego",

    autobusy linii nr 22, 25 i 31 kursować będą do pętli "Olimpijska" zamiast do pętli "Kolankowskiego" - odjazdy z pętli "Olimpijska" o tych samych godzinach co z pętli "Kolankowskiego",

    autobusy linii nr 40, 44, C kursować będą w obu kierunkach objazdem ul. Konstytucji 3-go Maja i ul. Olimpijską z ominięciem ul. Ligi Polskiej,

    przystanek końcowy i początkowy dla autobusów linii nr 40 i C przy CH Bielawy zlokalizowany będzie na terenie CH przy skrzyżowaniu ul. Olimpijskiej i Jarocińskiej.

Drobne korekty w odjazdach linii nr 40 z pętli "Bielawy" i z "Pl. Skalskiego" na stronie: https://mzk-torun.pl/40-aktualnosci/894-zmiany-w-trasach-przejazdu-autobusow-na-skarpie

29858650
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2018 TV Toruń