ZMIANY NA TURYSTYCZNEJ

W najbliższy wtorek (24 lipca) wprowadzony zostanie kolejny etap organizacji ruchu na ul. Turystycznej. Tym razem drogowcy zajmą się  odcinkiem od ulicy na Przełaj do rzeki Drwęcy. Na całym tym odcinku zostanie wprowadzony ruch wahadłowy oraz ograniczenie prędkości. Utrudnienia potrwają do końca sierpnia.

Po wprowadzeniu ruchu wahadłowego, w pierwszym etapie będzie budowana kanalizacja deszczowa, potem ruszą roboty drogowe, które obejmują układanie krawężników, konstrukcji jezdni, chodników i ścieżki rowerowej.

Równolegle będą realizowane  roboty na odcinku od ul. Światowida do ul. Na Przełaj. Obecnie budowane są tam przyłącza wodociągowe oraz nawierzchnie zjazdów i chodników. Do końca lipca, na tym odcinku,  planowane jest ułożenie konstrukcji jezdni. W sierpniu pojawią się pierwsze warstwy bitumiczne.

Warto wiedzieć:

Przebudowa ulicy Turystycznej obejmie odcinek  od ul. Ligi Polskiej do granicy administracyjnej miasta.

Prace obejmą przebudowę ulicy, w tym poszerzeni jezdni do szerokości 7 metrów, budowę chodnika, ciągu pieszo-rowerowego oraz drogi rowerowej i modernizację ośmiu skrzyżowań z ulicami osiedlowymi w celu poprawy bezpieczeństwa i czytelności układu drogowego: z ul. ks. Paluszyńskiego, Krajoznawczą, Dożynkową, Światowida, Kogucią, Gościnną, Na Przełaj i Zakole. Ponadto przebudowane zostaną  zatoki autobusowe i pętla, a także powstaną nowe odcinki kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej. Ulica zyska też nowe oświetlenie i zieleń.

Jest to kontynuacja przebudowy ul. Turystycznej, zrealizowanej w latach 2011-2012. Wówczas nowy wygląd zyskał odcinek od ul. Przy Skarpie do ul. Ligi Polskiej.

Inwestycja jest dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Przypomnijmy, że w tej perspektywie finansowania z RPO jest współfinansowana przebudowa Szosy Chełmińskiej.

28711702
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2018 TV Toruń