Informacje: *** Telewizja Kablowa Toruń przypomina, że 3 czerwca nastąpi wyłączenie telewizji analogowej. To ostatnie chwile, by podpisać umowę na odbiór telewizji cyfrowej. Zapraszamy do Biura Obsługi Abonenta przy ul. B. Głowackiego 2 ***  

INFORMACJE TV TORUŃ

24-05-2019
Informacje dla wyborców

Szanowni Mieszkańcy Torunia

Uprzejmie informuję, iż dla ułatwienia osobom niepełnosprawnym głosowania  w wyborach do Parlamentu Europejskiego zarządzonych na dzień 26 maja 2019 r. udostępnione zostaną nieodpłatnie specjalnie przygotowane pojazdy. Osoby niepełnosprawne, zainteresowane skorzystaniem z proponowanego udogodnienia, proszone są o telefoniczny kontakt z przewoźnikiem – GAMA tel. 505 472 652.

W dniu wyborów uruchomiony zostanie specjalny telefon, pod którym pracownicy Urzędu Miasta udzielać będą informacji o siedzibach obwodów głosowania oraz przynależnych do nich ulicach i numerach domów. Bezpłatna infolinia o numerze 800 10 90 30 będzie czynna w dniu wyborów w godzinach od 7.00 do 21.00.

Pełnomocnik  Prezydenta Miasta Torunia                                                                                                         

ds. wyborów               

Jacek Mularz

24-05-2019
Gdzie głosujesz?

Ważna informacja dla wszystkich, którzy w najbliższą niedzielę 26 maja 2019 r. wybierają się na wybory do Parlamentu Europejskiego. Część mieszkańców Torunia będzie głosować w innych lokalach wyborczych niż w ostatnich wyborach w 2018 r.

Celem ułatwienia mieszkańcom uzyskania informacji gdzie mogą oddać swój głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego rozplakatowano na terenie Torunia obwieszczenie Prezydenta Miasta Torunia z dnia 18 kwietnia 2019 r, w którym każdy mieszkaniec Torunia może sprawdzić w jakim okręgu i obwodzie mieszka i w jakim lokalu wyborczym może głosować w dniu 26 maja 2019 r.

Powyższe obwieszczenie opublikowano także w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Torunia.

Zmiany siedzib obwodowych komisji wyborczych:

1) obwodowa komisja wyborcza nr 40 dotychczas miała swoją siedzibę w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych przy ul. Mickiewicza 9 – lokal wyborczy na wniosek mieszkańców został urządzony w innym miejscu – w najbliższych wyborach mieszkańcy obwodu nr 40 mogą głosować w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych przy ul. Mickiewicza 10/16 (lokal przystosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych);

2) w ubiegłorocznych wyborach siedziba obwodowej komisji wyborczej nr 74 znajdowała się w Toruńskim Towarzystwie  Budownictwa Społecznego sp. z o.o. przy ul. Watzenrodego 17 – obecnie będzie się mieścić w Przedszkolu Miejskim nr 18 przy ul. Grasera 3; (lokal przystosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych);

3) siedziba obwodowej komisji wyborczej nr 76 dotychczas mieściła się w pomieszczeniach Poczty Polskiej sp. z o.o. przy ul. Polnej 15 – obecnie mieszkańcy obwodu nr 76 mogą głosować w Starostwie Powiatowym przy ul. Towarowej 4-6;

4) siedziba obwodowej komisji wyborczej nr 95, która dotychczas znajdowała się w Przedszkolu Miejskim nr 10 przy ul. Rydygiera 12 – obecnie będzie się mieścić w IX Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Rydygiera 12a;  

5) obwodowa komisja wyborcza nr 104 dotychczas miała swoją siedzibę w Żłobku nr 2 przy ul. Piskorskiej 9 – w nadchodzących wyborach mieszkańcy obwodu nr 104 będą mogli głosować w Szkole Podstawowej nr 16 przy ul. Dziewulskiego 2 (lokal przystosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych).

24-05-2019
Śladami Wisły

Fundacja "Zamek Dybów i Gród Nieszawa" zapowiada cykl rejsów "Śladami Wisły". Popłynąć będzie można już w najbliższą niedzielę, 26 maja. Pozostałe terminy to: 23 czerwca i 20 lipca. Podczas każdego z rejsów cztery łodzie flisacze czekać będą na śmiałków, którzy poznają bliżej Królową Polskich Rzek.

Pierwsze z wydarzeń odbędzie się 26 maja. To idealna okazja, żeby zrobić prezent na Dzień Matki. Rejsy trwać będą od godz. 12:00 do 20:00. Wtedy też z Bulwaru Filadelfijskiego, na wysokości Bramy Żeglarskiej, będzie można wsiąść na łódź typu bat wiślany. Trasa rejsów wytyczona została wzdłuż Bulwaru. Rejsy odbywać będą się co godzinę. Darmowe bilety będzie można odebrać przy pomoście od godz. 11:00. Popłynąć będzie mogło łącznie 320 osób.

W poprzednich latach rejsy wzbudziły spore zainteresowanie – zarówno wśród miłośników historii regionu, jak i całych rodzin pragnących aktywnie spędzić weekend. Również podczas tegorocznej edycji rejsów "Śladami Wisły" jedni i drudzy z pewnością odnajdą to, czego szukają. Rejsy są doskonałą okazją do zaprezentowania piękna wiślanych atrakcji w nowym świetle oraz bliższego przyjrzenia się Toruniowi z niecodziennej perspektywy.

Nie tylko wspaniałe okoliczności przyrody będą stanowiły atrakcję. Warto dodać, że łodziami sterować będą flisacy. Przedstawiciele tej niezwykłej grupy zawodowej, zajmującej się w dawnej Polsce spławem rzecznym, opowiedzą o flisaczej kulturze, obyczajach, a także swoim intrygującym rzemiośle. Wieloma ciekawostkami podzielą się również historycy i etnolodzy.

Kolejne krótkie rejsy zaplanowano na 23 czerwca – w ramach obchodów święta Torunia. Odbywać będą się one na tej samej trasie, w tych samych godzinach i z tego samego miejsca, co rejsy organizowane 26 maja. 20 lipca zaś odbędą się dwa rejsy długie na trasie Zamek Dybów – Olenderski Park Etnograficzny – Zamek Dybów. Zapisy na nie ruszą 24 czerwca i potrwają do wyczerpania miejsc.

Udział we wszystkich rejsach jest bezpłatny. Więcej informacji:

https://www.facebook.com/events/846987808968546

Organizator: Fundacja „Zamek Dybów i Gród Nieszawa”.

Partnerzy: MOSiR, Fundacja "Wolna Wisła", Gildia Przygód.

Dofinansowano ze środków Miasta Toruń w ramach zadania "Toruń wiślaną stolicą Polski".

24-05-2019
Sesja sejmiku

Poniedziałek (27 maja) - VI sesja sejmiku województwa - Urząd Marszałkowski w Toruniu, plac Teatralny 2.

Najważniejszymi punktami poniedziałkowej sesji sejmiku województwa będą debata i głosowanie nad wotum zaufania i absolutorium dla zarządu województwa. Podczas posiedzenia zostanie przedstawiony i będzie rozpatrywany raport o stanie województwa – przygotowany po raz pierwszy dokument, wprowadzony ubiegłoroczną nowelizacją ustawy o samorządzie województwa.

24-05-2019
Sportowy tydzień

Od 26 maja do 1 czerwca 2019 r. torunianie będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć sportowo-rekreacyjnych, jakie zostaną przeprowadzone w ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

„Sport to zdrowie, niech się każdy o tym dowie!” to hasło przewodnie tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – Sportowego Turnieju Miast i Gmin. Naczelnym celem jest wzmożenie motywacji do wyjścia z domu i integracji wokół wydarzeń sportowo-rekreacyjnych całych rodzin.

Zajęcia będą odbywać się w wielu lokalizacjach, zarówno w salach gimnastycznych w szkołach, w hali Arena Toruń, na basenie przy ul. Hallera czy w siedzibie TKKF, jak również np. na orlikach. Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

W ramach XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich odbędzie się także jubileuszowy XXV Sportowy Turniej Miast i Gmin 2019. Zapraszamy mieszkańców Torunia do wzięcia udziału w tej imprezie.

Organizatorem XI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XXV Sportowego Turnieju Miast i Gmin jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Natomiast ze strony Miasta Toruń organizatorem koordynatorem Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich i Sportowego Turnieju Miast  Gmin w Toruniu jest Toruński Związek TKKF.

Więcej informacji na stronach internetowych: www.federacja.com.pl, www.maraton.pl

24-05-2019
Filmowe poniedziałki

Centrum Kultury Dwór Artusa zaprasza  - Filmowa niespodzianka. 27 maja 2019 r. / poniedziałek / Artus Cinema / Artus Cinema. Seanse: godz. 15:30, godz. 18:30. Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona / Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed seansem. Jednej osobie przysługują 2 wejściówki / Brak możliwości rezerwacji wejściówek.

Kolejna odsłona w Filmowych poniedziałkach to dramat sądowy. Główna bohaterka stała się sławna z powodu sprzeciwu wobec negowania istnienia holocaustu i umniejszania w nim roli Hitlera przez angielskiego historyka. Oskarżona przez niego o zniesławienie, przez pięć lat walczyła w sądzie o przyznanie jej racji. Film pokazuje również czysto ludzką, uczuciową stronę charakteru amerykańskiej uczonej, wyraźny kontrast między jej nadmierną emocjonalnością, a angielskim chłodem i logiką jej adwokata.

Jak zawsze projekcja poprzedzona będzie krótkim filmoznawczym komentarzem, w którym zawarte zostaną ciekawostki i anegdoty przybliżające produkcję.

31522938
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2019 TV Toruń