INFORMACJE TV TORUŃ

04-07-2020
Zakażeni w regionie

W sobotę 4 lipca Urząd Wojewódzki poinformował, że  mamy 2 nowych ozdrowieńców, w województwie kujawsko-pomorskim nie potwierdzono nowych zkażeń

 Stan na dzień: 04.07.2020 r.:

- liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie – 679

- liczba osób aktualnie w kwarantannie – 1 412

- liczba osób objętych nadzorem – 75

- liczba ozdrowieńców – 545

- liczba zgonów – 49

- liczba pobranych próbek – 69 006

Liczba osób zakażonych, stan na 04.07.2020 r.:

• Bydgoszcz 158

• Grudziądz 18

• Inowrocław 9

Toruń 146

• Włocławek 24

• powiat aleksandrowski 9

• powiat brodnicki 15

• powiat bydgoski 35

• powiat chełmiński 68

• powiat golubsko-dobrzyński 4

• powiat grudziądzki 4

• powiat inowrocławski 7

• powiat lipnowski 18

• powiat mogileński 5

• powiat nakielski 35

• powiat radziejowski 1

• powiat rypiński 4

• powiat sępoleński 1

• powiat świecki 25

• powiat toruński 41

• powiat tucholski 1

• powiat wąbrzeski 8

• powiat włocławski 13

• powiat żniński 25

• spoza województwa 5 /2 nowomiejski, 1 gorzowski, 1 tyski, 1 Poznań

03-07-2020
Przed II turą

Chcesz przed II turą wyborów sprawnie dopisać się do spisu bądź do rejestru wyborców, ale nie chcesz stać w kolejce? Najlepiej zrobić to przez internet lub odwiedzić Punkty Informacyjne Urzędu Miasta w centrach handlowych.

Jeżeli w pierwszej turze głosowałeś w miejscu stałego zamieszkania (np. w Toruniu), ale w dniu ponownego głosowania będziesz przebywał poza tym miejscem, to powinieneś w nowym miejscu (nowym urzędzie gminy) zgłosić wniosek o dopisanie do spisu w tej gminie. Można to zrobić do 7 lipca 2020 r.

W wypadku wpisu do stałego rejestru wyborców miasta Torunia organ musi wydać decyzję w ciągu 5 dni od przyjęcia wniosku, zatem wnioski winny być złożone do 3 lipca 2020 za pomocą poczty tradycyjnej i urny korespondencyjnej lub do 5 lipca w formie elektronicznej.

Najszybszym sposobem dopisania się do spisu bądź stałego rejestru wyborców miasta Torunia jest załatwienie tej sprawy elektronicznie, za pomocą formularza udostępnionego w serwisie gov.pl

>>> formularz wniosku o dopisanie do spisu wyborców:  https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-dopisanie-do-spisu-wyborcow

>>> formularz wniosku o dopisanie do rejestru wyborców   https://www.gov.pl/web/gov/zloz-wniosek-o-wpisanie-do-rejestru-wyborcow

Sprawnie można również złożyć wniosek w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta Torunia w CH PLAZA i CH COPERNICUS w godz. 9.00-17.00. W tych miejscach kolejki są najmniejsze.

druk wniosku o dopisanie do spisu wyborców:   https://www.torun.pl/sites/default/files/pliki/wyb_prez_rp_2020_dop_do_spis_wyb_ii_tura_uzup.pdf

Sprawy wyborcze załatwisz w DODATKOWYCH GODZINACH PRACY URZĘDU oraz w SOBOTĘ.

Zaświadczenia o prawie do głosowania, dopisanie do spisu wyborców, wpis do stałego rejestru wyborców i głosowanie przez pełnomocnika - zobacz terminy, w których możesz załatwić te sprawy przed II turą wyborów prezydenckich, która odbędzie się 12 lipca 2020.

Zaświadczenie o prawie do głosowania

Jeżeli pobrałeś takie zaświadczenie przed pierwsza turą nie musisz nic robić - otrzymane wówczas dokumenty pozwalają zagłosować w dowolnej komisji wyborczej. Jeżeli natomiast nie pobierałeś zaświadczenia przed pierwszą turą wyborów, ale chcesz je mieć na drugą turę, możesz wnioskować o jego wydanie do 10 lipca 2020 (piątek).

Jak złożyć wniosek?

    Pobierz, wydrukuj i wypełnij wniosek o wydanie zaświadczenia.

    Wypełniony wniosek możesz złożyć:

    osobiście w Wydziale Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Torunia, ul. Batorego 38/40:

        od 30 czerwca do 7 lipca w godzinach 7.30-17.00

        od 8 do 10 lipca w godzinach 7.30-15.30

        DODATKOWO W SOBOTĘ 4 lipca, w godzinach 8.00-16.00

    pocztą tradycyjną na adres: Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Torunia, ul. Stefana Batorego 38/40, 87-100 Toruń;

    w formie elektronicznej, podpisany podpisem zaufanym lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym, na adres elektronicznej skrzynki podawczej: ePUAP/UMTorun/SkrytkaESP

Wniosek o wydanie zaświadczenia: na torun.pl

Zaświadczenie można odebrać osobiście lub przez osobę upoważnioną.

UWAGA!

Pamiętaj o wcześniejszym umówieniu terminu wizyty w Wydziale Spraw Administracyjnych: tel. 56 611-83-24, 56 611-83-45 lub e-mail: wsa@um.torun.pl

Jeżeli pobrałeś zaświadczenie przed pierwszą turą głosowania to otrzymałeś dwa egzemplarze – po jednym na każdą turę. Nie składasz w takim przypadku żadnego nowego wniosku. W dniu ponownego głosowania możesz udać się do dowolnego lokalu wyborczego i zagłosować tam na podstawie drugiego posiadanego zaświadczenia.

Dopisanie do spisu wyborców

Jeżeli na pierwszą turę wyborów prezydenckich dopisałeś się do spisu wyborców poza miejscem swojego zamieszkania, to będziesz w tym samym spisie uwzględniony również w drugiej turze głosowania. Jeżeli jednak w drugiej turze chcesz głosować w innym miejscu niż w pierwszym, to musisz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania z Wydziału Spraw Administracyjnych UMT przy ul. Stefana Batorego 38/40.

Jeżeli w pierwszej turze głosowałeś w miejscu stałego zamieszkania (np. w Toruniu), ale w dniu ponownego głosowania będziesz przebywał poza tym miejscem, to powinieneś w nowym miejscu (nowym urzędzie gminy) zgłosić wniosek o dopisanie do spisu w tej gminie.

Dopisanie do spisu wyborców można zgłosić do 7 lipca 2020 r.

Gdzie złożyć wniosek, JEŻELI CHCESZ DOPISAĆ SIĘ DO SPISU W TORUNIU?

    Wydział Spraw Administracyjnych:

        do 7 lipca (dni robocze) w godzinach 7.30 - 17.00 oraz DODATKOWO SOBOTA sobota 4 lipca w godzinach 8.00-16.00 (skrzynka korespondencyjna);

    PIUM Wały gen. Sikorskiego 8 - do 7 lipca (dni robocze) w godzinach 7.30-15.30

    PIUM w CH PLAZA oraz PIUM w CH COPERNICUS - do dnia 7 lipca (dni robocze), w godzinach 9.00 - 17.00

    pocztą zwykłą na adres Wydział Spraw Administracyjnych UMT, ul. Stefana Batorego 38/40, 87-100 Toruń*

    elektronicznie - najlepiej za pomocą formularza udostępnionego w serwisie gov.pl >>> przejdź do formularza

*Należy pamiętać, że wniosek wysłany pocztą zwykłą powinien dotrzeć do urzędu najpóźniej do 7 lipca br.

Wpis do stałego rejestru wyborców miasta Torunia

Organ jest zobowiązany do wydania decyzji w terminie 5 dni od przyjęcia wniosku, zatem wnioski  winny być złożone

    do 3 lipca 2020 za pomocą poczty tradycyjnej i urny korespondencyjnej w siedzibie WSA oraz w PIUM przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8/10 lub w PIUM CH PLAZA lub PIUM w CH COPERNICUS

    do 5 lipca 2020 - elektronicznie, najlepiej za pomocą formularza udostępnionego w serwisie gov.pl >>>

Należy zwrócić uwagę na kompletność wniosku oraz załączenie dowodów (kopie, skany) potwierdzających stałe zamieszkiwanie pod deklarowanym adresem.

Głosowanie przez pełnomocnika

Nadal można składać wnioski o głosowanie przez pełnomocnika. Termin upływa 3 lipca 2020 r. Kontakt tel. z urzędnikiem prowadzącym : 56 611 83 49 lub 56 611 83 50.

03-07-2020
Festiwal Teatrów Ulicznych

Pantomima, cyrkowe akrobacje, pokazy z żywym ogniem czy muzyczno-kabaretowe spotkania - 6. Festiwal Teatrów Ulicznych zbliża się wielkimi krokami. W lipcu i sierpniu, w obrębie toruńskiego zespołu staromiejskiego, widzowie zobaczą kilkanaście spektakli przygotowanych przez grupy teatralne zarówno z Torunia, jak i całej Polski.

W niedzielę 5 lipca o godz. 13:00 na scenie plenerowej CKK Jordanki wystąpi Teatr Pantomimy "DAR" ze spektaklem "Wieczna bańka". Wstęp wolny! Obowiązuje kolejność wejścia na teren wydarzenia. Ponadto TAK przypomina o obowiązujących obostrzeniach sanitarnych podczas wydarzeń, w tym o zasłanianiu ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną.

"Wieczna bańka", 5 lipca, g. 13:00, scena plenerowa za CKK Jordanki

W najbliższy weekend 5 lipca o godz. 13:00 scena plenerowa za CKK Jordanki wypełni się kolorowymi bańkami mydlanymi! Teatr Pantomimy "DAR" rozpocznie 6. Festiwal Teatrów Ulicznych spektaklem "Wieczna bańka". To doskonały spektakl nie tylko, dla dzieci, ale i dla wszystkich dorosłych, którzy wciąż, choć trochę, pozostają dziećmi.

„Wieczna bańka” opowiada historię trójki clownów, którzy spotykają przedziwną postać wypuszczającą piękne bańki mydlane. Jeden z nich, Rudi, próbuje złapać choć jedną z nich, lecz wszystkie mu pękają. Wyrusza więc na wyprawę, aby znaleźć życie wieczne dla bańki mydlanej. Tymczasem pozostałe clowny popadają w konflikt. Kto im pomoże się pogodzić pod nieobecność Szefa Rudiego? Gdzie można znaleźć życie wieczne dla bańki mydlanej? Spektakl utrzymany jest w konwencji commedia dell`arte z wykorzystaniem clownady, pantomimy, tańca i konkursów, do których angażowana jest publiczność. Oczywiście zgodnie z obecnymi standardami bezpieczeństwa!

Wstęp na spektakl jest darmowy, jednak obowiązuje limit 150 osób. Obowiązuje kolejność wejścia na teren wydarzenia.

Ważne! Wytyczne w kwestii bezpieczeństwa

Warto pamiętać, że podczas wydarzeń kulturalnych obowiązuje zaostrzony rygor sanitarny, związany z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się COVID-19. Na wydarzeniach organizowanych przez Toruńską Agendę Kulturalną obowiązują następujące zasady bezpieczeństwa:

1) Limit uczestników: 150 osób

W wydarzeniu może uczestniczyć tylko 150 osób. Na spektakle nie są dystrybuowane wejściówki, zatem obowiązuje kolejność wejścia na teren wydarzenia! Tym samym TAK prosi o przybycie odpowiednio wcześniej w celu uniknięcia ewentualnych kolejek. Podczas oczekiwania przed wejściem na teren imprezy, prosi o zachowanie co najmniej 2 metrów odstępu od pozostałych oczekujących.

2) Obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych podczas wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązywać będzie bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa, czyli noszenia maseczek lub przyłbic ochronnych. Uczestnicy imprezy mają obowiązek samodzielnego wyposażenia się uczestnika w materiały ochrony osobistej. Osoby, które takowych nie będą posiadały nie zostaną wpuszczone na teren imprezy. W celach bezpieczeństwa, TAK prosi także, aby nie zdejmować maseczek podczas sensu.

3) Dezynfekcja rąk i podanie danych przed wejściem na teren wydarzenia

Przy wejściu na teren imprezy dostępne będą dozowniki z płynem dezynfekcyjnym. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do jego użycia przy wchodzeniu. Ponadto przy wejściu wszystkim oczekującym zostanie zmierzona temperatura. Uwaga! Osoby z temperaturą powyżej 37°C nie zostaną wpuszczone na teren imprezy.

4) Złożenie pisemnego oświadczenia przy wejściu na teren imprezy

Warunkiem wejścia na teren imprezy, dla zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego będzie podanie danych osobowych, imienia i nazwiska oraz numeru kontaktowego. Ponadto przed wejściem wymagane będzie złożenie przez uczestnika obowiązkowego pisemnego oświadczenia, że uczestnik, według swojej najlepszej wiedzy, nie jest osobą zakażoną oraz nie przebywa na kwarantannie lub pod nadzorem epidemiologicznym. Dane osobowe będą przetwarzane przez 2 tygodnie tylko i wyłącznie w zakresie i celu niezbędnym do przeprowadzenia wydarzeń i zachowania zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Administratorem danych jest Toruńska Agenda Kulturalna.

5) Zachowajmy odstęp, co najmniej 2 metrów

Podczas poruszania się na terenie imprezy, bądź w kolejce do wejścia, TAK prosi o zachowywanie bezpiecznego odstępu co najmniej 2 metrów od pozostałych uczestników wydarzenia.

6) Zakaz przesuwania leżaków na terenie wydarzenia

Na terenie wydarzenia obowiązuje zakaz przesuwania i przenoszenia krzeseł ustawionych według panujących zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Po każdym pokazie leżaki będą dezynfekowane.

***

Pełen harmonogram festiwalu i informacje o aktualnych obostrzeniach sanitarnych dostępne na stronie: www.festiwalteatrowulicznych= .pl

03-07-2020
Cross Barbarka

Stowarzyszenie "Tilia" i Szkoła Leśna na Barbarce, w ramach projektu realizowanego dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń zapraszają do udziału w cyklu biegów przełajowych pn. „Cross Barbarka 2020”

Kiedy:  raz w miesiącu (pierwsze niedziele miesiąca od lipca do października), start biegów: dziecięcych godz. 10.30, start biegu głównego ok. 11.00

•          5 lipca 2020 r.

•          2 sierpnia 2020 r.

•          6 września 2020 r.

•          4 października 2020 r.

Spotkanie podsumowujące cykl - 8 listopada 2020 r.

Zapisy: on – line od poniedziałku  do piątku  w tygodniu poprzedzającym bieg na adres k.marke@szkola-lesna.torun.pl, Jeśli miejsca nie zostaną wyczerpane poprzez zapisy on – line będzie istniała możliwość zapisania się w dniu biegu od godz. 9:00 do 10.30

Wpisowe: BRAK

Gdzie: Biuro biegu Osada Leśna Barbarka, ul. Przysiecka 13, 87-100 Toruń, trasę biegów zlokalizowano na drogach leśnych wokół Osady.

Kategorie wiekowe i dystanse biegów z podziałem na płeć :

•          dzieci do 6 lat – 200 m (kat. dziewczęta i chłopcy)

•          dzieci od 7 do 10 lat – 1100 m (kat. dziewczęta i chłopcy)

•          młodzież 11-15 lat  - 1400 m (kat. dziewczęta i chłopcy)

•          młodzież (od 16 lat) i dorośli – 5,5 km (kat. kobiety i mężczyźni)

Dodatkowe informacje:

•          zawodnicy mogą wziąć udział w wybranych przez siebie terminach biegów,

•          każdorazowo uczestnicy pokonywać będą tą samą trasę,

•          dla osób, które wezmą udział w przynajmniej w trzech z czterech biegów po ich zakończeniu  przygotowany zostanie średni ranking czasów, wśród tych zawodników w kat. wiekowych wyłonieni zostaną zdobywcy pierwszych trzech miejsc z podziałem na płeć,

•          ogłoszenie wyników cyklu nastąpi w czasie listopadowego spotkania podsumowującego; w czasie spotkania laureaci otrzymają  drobne nagrody, a wszyscy uczestnicy biegów  pamiątkowe medale,

•          po biegach zaplanowano dla zawodników spotkanie przy ognisku – prowiant we własnym zakresie

03-07-2020
Wsparcie dla firm

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie  9 lipca 2020 o godz. 11.00.

Podczas konferencji, która odbędzie się on-line omówione zostaną najważniejsze zmiany i możliwości otrzymania pomocy publicznej dla nowych projektów inwestycyjnych w ramach programu „Cała Polska Strefą” .  Przeanalizowane zostaną także finansowe i pozafinansowe formy pomocy dla toruńskich przedsiębiorców. Analitycy Banku Gospodarstwa Krajowego przedstawią także możliwości wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw, omówione zostaną także najważniejsze instrumenty wsparcia przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej. Po wystąpieniach odbędzie się także sesja Q&A dotycząca zagadnień poruszanych podczas webinaru.

Rejestracja bezpłatnego udziału w wydarzeniu prowadzona jest poprzez zgłoszenia e-mail w terminie do 7 lipca 2020  pod adresem:  w.leszniewska@strefa.gda.pl

Program bezpłatnego webinaru dla toruńskich przedsiębiorców „WSPARCIE DLA FIRM”:

11:00 – 11:10 Przywitanie uczestników:

Iwona Michałek – Sekretarz Stanu, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Paweł Lulewicz – Wiceprezes Zarządu, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna

Łukasz Szarszewski – Dyrektor, Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu

11:10 – 11:25 Najważniejsze zmiany i możliwości otrzymania pomocy publicznej dla nowych projektów inwestycyjnych w ramach programu „Cała Polska Strefą” – Pomorska SSE

11:25 – 11:45 Wsparcie MŚP – Bank Gospodarstwa Krajowego

11:45 – 11:55 Wsparcie biznesu w zasięgu ręki. Finansowe i pozafinansowe formy pomocy dla toruńskich przedsiębiorców – Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu

11:55 – 12:05 Najważniejsze instrumenty wsparcia przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej – Pomorska SSE

12:05– 12:10 Udzielenie odpowiedzi na pytania uczestników zadane na czacie podczas spotkania

03-07-2020
Zapisy do MDK

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież , którzy chcą rozwijać swoje talenty i pasje na zajęcia stałe w przyszłym roku szkolnym.

Oferta jest bardzo szeroka i każdy może coś dla siebie wybrać:  taniec, śpiew,  teatr, plastyka, fotografia, gry na instrumentach, modelarstwo... szczegóły na stronie www.mdktorun.pl.  Zajęcia prowadzą wysoko wykwalifikowani nauczyciele – artyści w swojej dziedzinie, którzy lubią swoją pracę i chętnie dzielą się swoją pasją. Atmosfera twórczej pracy połączona z zabawą przyciąga wiele osób, które pozostają na długo. Chęć kontynuowania zajęć wyraziło ok 800 uczestników! 

DO 10 lipca 2020 trwają zapisy . Można zapisać się online lub przyjść do sekretariatu MDK w godz. 10.00 – 18.00.

37852685
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2020 TV Toruń