INFORMACJE TV TORUŃ

15-11-2019
Nocne inaczej

Z powodu konieczności wykonania napraw torowisk i sieci trakcyjnej w ulicach Czerwona Droga, M. Skłodowskiej Curie, Broniewskiego i Reja nastąpią zmiany w funkcjonowaniu nocnej komunikacji tramwajowej.

W nocy 17/18 listopada 2019 r. (niedziela/poniedziałek) za tramwaje linii nocnej 1N i 3N zastępczo będą kursowały autobusy, które będą się zatrzymywały na przystankach autobusowych w pobliżu przystanków tramwajowych.

W nocy 18/19 i 19/20 listopada 2019 r. (poniedziałek/wtorek i wtorek/środa) za tramwaje linii nocnej 3N zastępczo będą kursowały autobusy. Tramwaje linii nocnej 1N pojadą bez zmian.

Autobusy linii "Za tramwaj" będą się zatrzymywać na przystankach autobusowych w pobliżu przystanków tramwajowych.

15-11-2019
Przewonienie gazu

Polska Spółka Gazownictwa startuje z akcją przewonienia gazu ziemnego „Jesień 2019”.

Akcja ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

W dniach 19-21 listopada 2019 r. akcja ta będzie prowadzona na terenie miast i gmin: Toruń, Lubicz, Łysomice, Wielka Nieszawka, Zławieś Wielka i Chełmża.

Wykryte nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej do kurka głównego i przy gazomierzach będą usuwane przez pracowników PSG Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Bydgoszczy. Służby Pogotowia Gazowego będą pracowały w trakcie trwania akcji przez całą dobę.

Usuwanie stwierdzonych nieszczelności na instalacjach wewnętrznych i urządzeniach gazowych w budynku należy do obowiązku właścicieli lub administratorów obiektów.

Wszelki nieprawidłowości należy zgłaszać pod numer całodobowy: 992 (pogotowie gazowe).

15-11-2019
Bezpieczeństwo na Osiedlowej

Rada Okręgu Chełmińskie zaprasza na poniedziałkowe (18 listopada), wyjątkowe spotkanie. Tym razem w Szkole Podstawowej nr 5 (ul. Żwirki i Wigury 1), rozmowa na tylko jeden, bardzo ważny temat - ulicy Osiedlowej.

Mieszkańcy ulicy Osiedlowej i rodzice przedszkolnych oraz szkolnych dzieci od lat apelują o poprawę bezpieczeństwa przy tej długiej i prostej ulicy. Piesi nie mają na niej swojego miejsca. Chodnik jest tylko po jednej stronie, niejednokrotnie zastawiony chaotycznie parkującymi autami. Maluszki odprowadzane przez rodziców oraz dzieci przemieszczające się samodzielnie do szkoły są w tym miejscu wyjątkowo narażone na niebezpieczeństwo.

Podczas spotkania Rada postara się poszukać wspólnie z mieszkańcami, którzy ulicę znają najlepiej oraz specjalistami z Policji, Straży Miejskiej, Wydziału Gospodarki Komunalnej, Miejskiego Zarządy Dróg  rozwiązań, które poprawią sytuację pieszych.

Poniedziałek 18 listopada, godzina 18.00, SP nr 5, ul. Żwirki i Wigury 1.

15-11-2019
Owoce za elektrośmieci

18 listopada w godz. 14:30-18:30 na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK odbędzie się kolejna odsłona akcji „Recykling daje owoce”.

Idea akcji jest prosta - mieszkańcy za przynoszone elektrośmieci (zużyty sprzęt elektryczny, elektroniczny oraz baterie) otrzymują pyszne i zdrowe owoce. Pierwsze 25 osób otrzyma także sadzonki drzew owocowych. Chodzi o zebranie jak największej ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który - jeżeli nie zostaje poddany recyklingowi - zanieczyszcza środowisko.

Akcja "Recykling Daje Owoce" organizowana jest dzięki pomocy i zaangażowaniu ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku  Opakowań  S.A.  - firmy, która jest liderem zbiórki i recyklingu baterii i elektroodpadów w Polsce i Europie.

Pomysłodawcą i ogólnopolskim koordynatorem akcji "Recykling Daje Owoce" jest ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski www.cycling-recycling.eu.

33317097
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2019 TV Toruń