INFORMACJE TV TORUŃ

26-06-2017
Podziękowania dla kierowcy

To postawa godna naśladowania – powiedział prezydent Torunia, wręczając kwiaty, list gratulacyjny i drobny upominek kierowcy MZK, który pomógł napadniętej kobiecie.

12 czerwca 2017 r., prowadząc autobus MZK, Krzysztof Lis był świadkiem napaści w okolicach ul. Hallera i Kniaziewicza w Toruniu. Zauważył, jak do kobiety stojącej na przystanku podbiegł zakapturzony mężczyzna i usiłował jej wyrwać torebkę. W trakcie szamotaniny kobieta przewróciła się, złodziej uciekł, na szczęście nie udało mu się zabrać łupu. Na pomoc poszkodowanej przyszedł pan Krzysztof Lis, który natychmiast zatrzymał autobus i zainteresował się stanem kobiety. Dał jej swój numer telefonu i zachęcił do zgłoszenia zdarzenia na policję. Sam także to uczynił, przekazując funkcjonariuszom nagranie z kamery monitoringu w autobusie. I choć nie pozwoliło ono na zidentyfikowanie sprawcy, jest dowodem w sprawie.

- Pańska przytomna i szybka interwencja jest przejawem wrażliwości na ludzką krzywdę i postawą społeczną godną naśladowania - podziękował Krzysztofowi Lisowi prezydent Torunia Michał Zaleski, wręczając mu kwiaty, list gratulacyjny i upominek - pióro. - Okazując pomoc poszkodowanemu człowiekowi, spełnił Pan najwyższe standardy etyczne stawiane przed pracownikami Miejskiego Zakładu Komunikacji i odpowiedział na oczekiwania mieszkańców Torunia dotyczące bezpieczeństwa w mieście.

Pisemne podziękowanie przekazał także swojemu pracownikowi prezes MZK Zbigniew Wyszogrodzki. Listowi towarzyszyła premia uznaniowa. Będzie jak znalazł na wakacje - ucieszył się bohater uroczystości, choć - jak wielokrotnie zaznaczał - nie zrobił nic szczególnego. To jednak nie pierwsza taka interwencja pana Krzysztofa w ciągu jego 26-letniej pracy w MZK. Przed laty doprowadził na policję jednego z czterech wandali, którzy dewastowali jego autobus na linii nr 13, a następnie, w odwecie za wyproszenie z pojazdu, stłukli przednią szybę.

26-06-2017
Wypadek w Łysomicach

Nie żyje 56-letni motocyklista, który zderzył się z zawracającym na drodze K-91 mitsubishi galantem. 60-letni kierowca osobówki był trzeźwy. Przyczyny tego wypadku ustalają kryminalni w prokuratorskim śledztwie.

W niedzielę 25 czerwca, około  godziny  16:40, w Łysomicach  na drodze krajowej nr 91 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący samochodem mitsubishi galant, poruszający się od strony Torunia w kierunku Gdańska, w wyniku manewru zawracania zderzył się z kierującym motocyklem yamacha, który jechał od strony Torunia w kierunku Gdańska. W wyniku zdarzenia 56-letni mężczyzna kierujący motocyklem trafił do szpitala. Niestety pomimo usilnych starań lekarzy  motocyklista  zmarł. 60-latek kierujący  mitsubishi był trzeźwy. Okoliczności tego wypadku wyjaśniają śledczy z Komendy Miejskiej Policji w prokuratorskim śledztwie.

26-06-2017
Polna zamknięta

W poniedziałek 26 czerwca ul. Polna, na odcinku od Szosy Chełmińskiej do Szosy Okrężnej, została zamknięta dla ruchu.

Ma to związek z przebudową ul. Polnej w ramach której będzie budowany wodociąg i przebudowywany przejazd kolejowy. Objazd został wyznaczony ul. Szosa Chełmińska, Bema, Kraszewskiego Broniewskiego.

UWAGA - dojazd do osiedla przy ul. Polnej, do sklepu Netto i do stacji benzynowej będzie możliwy od ul. Szosa Chełmińska. Utrudnienia w ruchu potrwają ok. 2 miesięcy. W związku z zamknięciem ul. Polnej autobusy linii nr 32 dojeżdżać będą do nowego ronda przy ul. Morycińskiego. Miejski Zarząd Dróg przeprasza za utrudnienia.

 

26-06-2017
Dewastowali „Katarzynkę”

Toruńscy strażnicy miejscy ujęli dwie młode osoby, które dewastowały „Katarzynkę”.

W godzinach przedpołudniowych 25 czerwca patrol Straży Miejskiej otrzymał od dyżurnego rysopis dwóch młodych osób, które weszły do zabytkowej łodzi przy Bulwarze Filadelfijskim. Nieletni próbowali wyrwać z niej deski i jednemu z nich to się udało. Zdarzenie to zarejestrował miejski monitoring. Po krótkich poszukiwaniach funkcjonariusze ujęli chłopca dewastującego łódź. 13-latek przyznał się do wyrządzenia szkody. Jak tłumaczył w szczelinę między deskami wpadły mu drobne pieniądze i chciał je odzyskać. Chłopiec został przekazany policji.

26-06-2017
Woreczki z amfetaminą

Dwóch mężczyzn  z Kutna zostało zatrzymanych z kilkunastoma woreczkami amfetaminy. Teraz codziennie do czasu zakończenia sprawy  będą musieli stawiać się w swojej komendzie na policyjny dozór i grozi do 3 lat więzienia.

W miniony piątek (23 czerwca),  około godziny 21:30, policjanci prewencji z Komisariatu Policji Toruń Podgórz w okolicach przystanku w pobliżu Dworca Głównego przy ul. Kujawskiej zauważyli dwóch dziwnie zachowujących się mężczyzn. Postanowili obu ich wylegitymować. Ponieważ widać było wyraźne podenerwowanie obu panów funkcjonariusze wezwali kolegów z Wydziału Kryminalnego. Za chwilę wyszły na jaw powody zdenerwowania podróżnych, którzy przyjechali do Torunia z Kutna. Okazało się, że przy jednym z nich policjanci odnaleźli kilkanaście woreczków foliowych z białą substancją. Po zważeniu było tego prawie 10 gramów. Kryminalni poddali ją wstępnym policyjnym testom. Te wykazały właściwości charakterystyczne dla amfetaminy. Obaj zostali zatrzymani. To 25 i 18-letni mieszkańcy Kutna. Następnego dnia usłyszeli zarzut posiadania środków psychotropowych.

26-06-2017
Dni otwarte MBA

Laboratorium etykiety w biznesie jest jedną z atrakcji Dni Otwartych MBA, które odbywają się 26 i 27 czerwca na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Program wydarzenia (obowiązujący w oba dni):

godz. 17:30-18:00 - prezentacja studiów Executive Master of Business Administration na UMK;

godz. 18:00-20:00 - laboratorium etykiety w biznesie i networking (m.in. dobór win, sposoby degustacji, makijaż biznesowy).

Spotkania mają miejsce w Sali Rady Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK przy ul. Gagarina 13a. Wstęp jest wolny dla wszystkich zainteresowanych.

Szczegółowe informacje o studiach MBA na UMK są dostępne na stronie www.mba.umk.pl.

26-06-2017
Spotkanie z posłanką

Młodzi .Nowocześni Toruń zapraszają na spotkanie z panią Poseł Pauliną Hennig-Kloską, które odbędzie się we wtorek 27 czerwca o godzinie 16:00 w kawiarni "Wejściówka".

26-06-2017
Wypożyczalnia planszówek

W poniedziałek 26 czerwca, w Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8 ruszyła  wypożyczalnia gier planszowych i karcianych. To jedyne miejsce w Toruniu, w którym za darmo i bez płacenia kaucji wypożyczycie planszówkę. Jest tylko jeden warunek: wypożyczający musi być zapisany do biblioteki.

W wypożyczalni każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie gry towarzyskie, strategiczne, ekonomiczne, kooperacyjne i edukacyjne. Są wśród nich m.in. takie hity jak: "Kolejka", "Reglamentacja: Gra na kartki", "Story Cubes", "Timeline: Polska", "Siedem cudów świata", "Dixit", "Dobble", "Dolina Kupców 2: Era Mistrzów Kupieckich", "Qwirkle", "Tajniacy" i "Wsiąść do Pociągu: Europa".

Gry pożyczamy maksymalnie na 7 dni. Jedna osoba może wypożyczyć jedną planszówkę. Wypożyczający powinien mieć ukończone 16 lat.

Regulamin wypożyczalni: http://ksiaznica.torun.pl/wp-content/uploads/2015/06/Regulamin-Wypozyczalni-Gier-Planszowych.pdf

26-06-2017
Siłacze w mundurach

Toruńska policjantka sierż. szt. Marzena Grzelak najsilniejszą kobietą w mundurze w Polsce. A toruński strażnik miejski Michał Bator wicemistrzem Polski w wieloboju siłowym.

24 czerwca 2017 r. na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu po raz drugi zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Wieloboju Siłowym. W imprezie wzięli udział funkcjonariusze policji, straży pożarnej i straży miejskiej z całej Polski – kobiety i mężczyźni. Zawody zorganizował Klub Sportowy KSM TEAM Toruń.

W tegorocznej rywalizacji wzięły udział 34 osoby. Zawodnicy startowali parami w kilku konkurencjach siłowych, m.in.: podnoszeniu ciężarów, dźwiganiu beczki i wiosłowaniu na wioślarzu. Ich zadaniem było wykonanie zadanej liczby powtórzeń w jak najkrótszym czasie.

- Jestem pełen podziwu dla Waszej kondycji. To, co miałem okazję zobaczyć obserwując rywalizację ostatnich par, jest naprawdę zdumiewające. Służby mundurowe w całej Polsce mogą być dumne, że pracują w nich tak doskonale przygotowani fizycznie funkcjonariusze – gratulował uczestnikom prezydent Torunia Michał Zaleski.

W kategorii mężczyzn wygrał Łukasz Zachwiej – policjant z Krotoszyna (czas 4’45’89), drugi był Michał Bator – strażnik miejski z Torunia, funkcjonariusz Grupy Interwencyjnej (5’05’67), a trzeci Robert Kajetaniak - policjant z Płocka (5’11’96).

Wśród pań z czasem 6’08’31 triumfowała sierż. szt. Marzena Grzelak z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. Druga była Marlena Kuczyńska – policjantka z Krotoszyna (7’01’26), a trzecia Dominika Raczyńska – strażniczka graniczna z Kętrzyna (7’58’04). To nie pierwszy sukces na koncie Marzeny Grzelak. Policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego w ubiegłym roku wygrała także III Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych we Wrocławiu, gdzie nie miała sobie równych w wyciskaniu sztangi leżąc.

Drużynowo wygrał Płock, przed Krotoszynem i Siedlcami.

22255385
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2017 TV Toruń