INFORMACJE TV TORUŃ

18-08-2017
Tragedia przy Warszawskiej

Śledczy sprawdzają co było przyczyną tragicznego w skutkach wydarzenia. W nocy przy ul. Warszawskiej doszło do śmiertelnego ugodzenia nożem 58-letniego mieszkańca tamtejszej ulicy. 30-letni sprawca po kilkudziesięciu minutach  od zdarzenia był już w rękach policjantów. 

W czwartek 17 sierpnia, około godziny 23:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji otrzymał informację o zdarzeniu, do jakiego doszło przy ul. Warszawskiej. Najprawdopodobniej w wyniku nieporozumienia, do jakiego doszło pomiędzy dwójką mężczyzn, jeden z nich został ugodzony nożem. Zadany cios okazał się śmiertelny dla 58-letniego pokrzywdzonego. Po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia policjanci zatrzymali sprawcę tego zdarzenia. To 30-letni mieszkaniec naszego miasta.  Teraz kryminalni  z Komendy Miejskiej Policji prowadzą śledztwo w tej sprawie  pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum-Zachód.

18-08-2017
ZHP świętuje

W dniach 17-20 sierpnia 2017 r. odbywa się XXVI Ogólnopolski Złaz Seniorów ZHP. Przez cztery dni blisko 400 druhów z całej Polski będzie poznawać piękno naszego regionu. Zwieńczeniem złazu będzie uroczysty apel w niedzielę 20 sierpnia w Toruniu.

Uroczysty apel odbędzie się o godz. 10.30 na Rynku Staromiejskim. Następnie, o 12.00, msza św. W kościele pw. WNMP, a o 13.00 seniorzy spotkają się na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. 

Ten rok jest szczególny dla druhów z okolic Torunia, gdyż właśnie mija 100 lat od powstania na tych terenach harcerstwa. Z tej okazji odbędzie się szereg interesujących wydarzeń. I tak 20 sierpnia o godz. 13.30 na pl. Rapackiego, w sąsiedztwie pomnika J. Piłsudskiego, zostanie otwarta plenerowa wystawa z okazji 100-lecia harcerstwa. W programie festyn z atrakcjami – gry, zabawy, występy muzyczne, grochówka, pokazy ratownicze, pomiary ciśnienia i poziomu cukru.

Z kolei 2 września o godz. 12.00 na Barbarce odbędzie się piknik, a 16 września o 10.00 kolejna wystawa zostanie otwarta w Muzeum Etnograficznym. 30 września w godz. 18.00 – 20.00 w CKK Jordanki odbędzie się Gala 100-lecia harcerstwa połączona z wręczeniem medali i wyróżnień. Uroczystości zakończa się 1 października mszą św. o 14.30 i apelem o 15.30.

18-08-2017
Leśne sprawy

W niedzielę 20 sierpnia o godz. 12.00 Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza  na kolejną z cyklu imprez umuzykalniających dla rodzin z dziećmi pt. Etnoigraszki.

Co się wydarzyło w leśnej chatce przed laty? Kiedy wilk jest w dobrym humorze? Kto w lesie sprawuje urząd marszałka? W niedzielne południe przeniesiemy się w wyobraźni w leśne ostępy. Będziemy podsłuchiwać gdzie mieszkały i jakie dźwięki wydają leśne zwierzęta oraz jakie są ich zwyczaje towarzyskie. Dowiemy się, kto odwiedzał kudłatego niedźwiedzia oraz zabawimy się i wspólnie pomuzykujemy na wilczym weselu. Kto potrafi na chwilę zmienić się w krasnoludka, będzie mógł spróbować malowania makatki sosnowym pędzlem. Prowadzenie: Marta Domachowska.

Etnoigraszki: Leśne sprawy. 20.08., niedziela, godz. 12.00. Park Etnograficzny w Toruniu. Bilet: 10 zł – os. dorosła, 5 zł – dziecko, 25 zł – rodzina (2+2).  Bilety do nabycia w Kasie Muzeum w przedsprzedaży od 8 sierpnia oraz przed imprezą. Liczba miejsc ograniczona!

18-08-2017
Cyrk dla zwierząt

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu zaprasza na Festyn Rodzinny „Cyrk dla zwierząt”. Ogród popiera ideę cyrku opartego na dobrowolnym udziale artystów z wykluczeniem zwierząt. Pozwólmy naszym podopiecznym poczuć się jak widzowie i stwórzmy im niezapomniane widowisko. Niech to one podziwiają ludzką zwinność i sprawność.

Kiedy: 20 sierpnia godz. 12.00 – 15.30. Gdzie: Ogród Zoobotaniczny w Toruniu.

W programie między innymi:

•          Warsztaty cyrkowe

•          Gry i zabawy dla dzieci

•          Gigantyczne bańki mydlane

•          Stoiska tematyczne:

-         Z kuchnią regionalną

-         Z rękodziełem

-         Z zabawkami drewnianami

-         Z wyrobami pszczelarskimi

-         Inne

18-08-2017
Bez zjazdu w Waryńskiego

Wielkie zmiany na rondzie na placu Pokoju Toruńskiego. Od poniedziałku 21 sierpnia nie będzie możliwości zjazdu z ronda w ul. Waryńskiego. Ma to związek z budową kanalizacji sanitarnej do powstającego w sąsiedztwie budynku.

Zakończenie prac planowane jest na połowę września. Dojazd do ul. Waryńskiego zalecany jest od strony ul. Warszawskiej i Traugutta.

Warto dodać, że wyjazd z ul. Waryńskiego na rondo będzie w czasie robót funkcjonował bez zmian.

22989484
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2017 TV Toruń