PODRÓŻUJ Z MZK

Siedmiokrotni Mistrzowie Polski seniorów w tańcu na lodzie Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev oraz popularny aktor Piotr Głowacki zachęcają do korzystania z toruńskiej komunikacji miejskiej. To druga edycja kampanii społecznej „Podróżuj razem z nami”.

Od 26 czerwca 2021 r. zniesiono obostrzenia dotyczące ograniczonej liczby pasażerów korzystających z przejazdów komunikacją miejską. MZK, poprzez swoją akcję, przekonuje, że korzystanie z autobusów i tramwajów miejskich, jest wygodną i ekologiczną alternatywą dla transportu indywidualnego. Oczywiście przy zachowaniu zalecanych środków ostrożności (maseczki).

Tym razem do korzystania z publicznego transportu zbiorowego zachęcają związani z Toruniem uznani sportowcy oraz popularny aktor.

W akcji MZK wsparli siedmiokrotni Mistrzowie Polski seniorów w tańcu na lodzie Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev. Ogromnym osiągnięciem tej pary oraz ich trenerki Sylwii Nowak-Trębackiej jest przyjęcie przez Międzynarodową Unię Łyżwiarską (ISU) wykonanej przez nich sekwencji choreograficznej o długości 58 sekund, jako tzw. pattern, czyli wzór tańca obowiązkowego pod nazwą Tea-Time Foxtrot. Są jedynymi polskimi łyżwiarzami w historii z takim wyróżnieniem. 5. Miejsce, które zdobyli w Mistrzostwach Europy Seniorów, jest najlepszym wynikiem polskich par tanecznych w 100-letniej historii polskiego łyżwiarstwa.

Z radością do udziału w kampanii przyjął zaproszenie znany aktor Piotr Głowacki, laureat m.in. Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za film „Dziewczyna z szafy” oraz Orła za rolę w filmie „Bogowie”. W naszym mieście i regionie Piotra Głowackiego specjalnie przedstawiać nie trzeba, o czym świadczy wyróżnienie przez czytelników Gazety Pomorskiej Gwiazdą Jutra, specjalny Złoty Anioł na festiwalu Tofifest oraz Złota Kareta za wyjątkowe osiągnięcia kulturalne przyznana przez dziennik „Nowości”, a także odsłonięcie w 2015 roku katarzynki z jego autografem w Piernikowej Alei Gwiazd.

Drugą edycję kampanii MZK rozpoczyna od prezentacji plakatów citylight w wybranych wiatach przystankowych. Wizerunki gwiazd z zachętą do korzystania z usług miejskiego przewoźnika zobaczyć będzie można również na stronie internetowej, facebooku, monitorach LCD w autobusach i tramwajach. Na ulicach Torunia pojawi się także autobus reklamujący kampanię.

65608401
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2021 TV Toruń