MŁODSZE ZABYTKI

W poniedziałek, 12 kwietnia, Książnica Kopernikańska zaprasza na drugie spotkanie online z cyklu 'Zabytki młodszego pokolenia - Retro'. Katarzyna Kluczwajd wspomni Toruń z przełomu XIX i XX w.

Wspomnienia zilustruje archiwalnymi fotografiami ze zbiorów Książnicy Kopernikańskiej. Poza tym przedstawi nowe ustalenia na temat zabudowy toruńskiego śródmieścia, osoby architekta Ericha Jerusalema i jego Nowego Jerusalem wokół restauracji-ogrodu Tivoli (ul. Bydgoska 12), a także realizacji idei miasta-ogrodu. Do zobaczenia na facebookowym profilu Książnicy Kopernikańskiej. Początek o godz. 18.00.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/132752845372365/

Kolejne spotkania: 10 maja i 14 czerwca. Zawsze o godz. 18.00.

'Zabytki młodszego pokolenia - Retro' to cykl spotkań poświęconych sztuce i kulturze dawnego Torunia. Tematycznie nawiązuje do konferencji 'Zabytki toruńskie młodszego pokolenia' przygotowywanych od 2015 r. przez Oddział Toruński Stowarzyszenia Historyków Sztuki i Książnicę Kopernikańską. W trakcie comiesięcznych spotkań online omawiamy zagadnienia, którym poświęciliśmy uwagę podczas kolejnych sesji sympozjum. Teraz owe tematy powracają do nas w nowych wersjach - znacznie rozszerzonych, uzupełnionych o najnowsze ustalenia, zilustrowanych większą liczbą materiałów ikonograficznych i opatrzonych autorskim komentarzem Katarzyny Kluczwajd.

55802475
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2021 TV Toruń