Informacje: *** W niedzielę 17 października o godzinie 16:55 Telewizja Toruń zaprasza na bezpośrednią relację z meczu Polskiej Hokej Ligi: KH Energa Toruń – Zagłębie Sosnowiec ***

ODDAJ KREW W MZK

Już po raz drugi Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, organizuje akcję krwiodawstwa. Zbiórka krwi pod hasłem „W tym morzu liczy się każda kropla” odbędzie się 17 października 2021 r. w zajezdni autobusowej przy ul. Legionów 220. Osoby, które oddadzą krew, dostaną karty rabatowe na paliwo ze stacji paliw MZK.

Krew jest prawdziwym darem życia. Mimo postępu medycyny nie udało się dotąd stworzyć substancji, która mogłaby ją w pełni zastąpić. Jedyną jej fabryką jest ludzki organizm. Dlatego tak ważne jest, by podzielić się nią z potrzebującymi, zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy w całym kraju spadła liczba chętnych do jej oddawania. Stad właśnie pomysł, by ponownie zaprosić krwiobus do zajezdni autobusowej Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Pierwsza edycja akcji poboru krwi „W tym morzu liczy się każda kropla” odbyła się 21 marca br. Wówczas zgłosiło się 35 osób, które łącznie oddały 15,75 l „daru życia”. Druga edycja akcji odbędzie się w niedzielę 17 października w godz. 9.00 14.00. Krew może oddać każdy, nie tylko pracownicy MZK, lecz wszyscy chętni. Przy okazji będzie można także zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku - bez dodatkowych badań i formalności, wystarczy oddać krew.

Osoby, które wezmą udział w zbiórce krwi, dostaną karty rabatowe na paliwo ze stacji paliw MZK przy ul. Legionów 220.

Oddawanie krwi nie boli, jest bezpieczne, trwa kilka minut i odbywa się z ścisłym zachowaniem rygorów bezpieczeństwa.

71968982
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2021 TV Toruń