RUSZA ŚWIATOPOGLĄD

Rusza Poszerz ŚwiatoPogląd – cykl wydarzeń kulturalnych dla Polaków i obcokrajowców. Trwa nabór na pierwsze warsztaty.

Fundacja You Plan Culture ruszyła właśnie z nowym projektem Poszerz ŚwiatoPogląd. Będzie to cykl działań aktywizujących Polaków oraz mieszkających w Polsce obcokrajowców. Część wydarzeń będzie miała charakter lokalny i skierowana jest do Torunian, a część będzie mieć zasięg ogólnopolski.

 – Chcemy zaktywizować ludzi o różnym pochodzeniu, różnych kulturach, a przede wszystkim o różnych światopoglądach – mówi koordynatorka projektu Maja Giętkowska z Fundacji You Plan Culture.

Już w tej chwili trwa nabór na kulturowo-teatralne warsztaty „Poznajmy się” dla młodzieży (15-19 lat) z rodzin imigranckich oraz tuziemczych. Zajęcia będą odbywać się w lutym i marcu. W programie: integracja i wprowadzenie w temat imigracji, warsztaty teatralne bazujące na teatrze dokumentalnym i autentycznych historiach uczestników oraz zajęcia muzyczne połączone z arte terapią.

Zajęcia poprowadzą aktor Teatru Horzycy i podróżnik – Łukasz Ignasiński, multiinstrumentalista i  arte-terapeuta – Piotr Śnieguła oraz specjalistki ds. migrantów z Fundacji Emic – Joanna Gus i Sylwia Żulewska.

Zapraszamy młodych ludzi do projektu, w którym będziemy zajmować się teatrem dokumentalnym. To ich historie staną się teatralnym tworzywem – zapowiada Łukasz Ignasiński z You Plan Culture.

Udział w zajęciach jest darmowy. Nabór trwa do 29 stycznia - trzeba się tylko zgłosić przez formularz http://bit.ly/WarsztatyPoznajmySie. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu na Facebooku https://www.facebook.com/poszerzswiatopoglad oraz stronie internetowej fundacji http://youplanculture.com Warsztaty są współorganizowane przez Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu i Fundację Emic.

Warsztaty rozpoczną się w formie online na platformie ZOOM. Jeśli obostrzenia w związku z Covid 19 zezwolą na zajęcia na żywo – spotkania przeniosą się do Teatru Horzycy.

Ponadto w ramach projektu Poszerz ŚwiatoPogląd zaplanowano kulinarne warsztaty Świat po mojemu – spotkania przy wspólnym stole poświęcone różnym krajom, ogólnopolski Imigrancki Slam Poetycki Babel czy sondy uliczne. Wisienką na torcie będzie 3. Edycja Festiwalu ŚwiatoPogląd. Weekend pełen spotkań z podróżnikami i obcokrajowcami, wystaw oraz koncertów odbędzie się w czerwcu w Dworze Artusa.

Fundacja You Plan Culture pozyskała na te działania 22 500 euro z Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG. Partnerami projektu są Dwór Artusa, Fundacja Emic i Od Nowa.

49207106
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2021 TV Toruń