Informacje: *** W niedzielę 17 października o godzinie 16:55 Telewizja Toruń zaprasza na bezpośrednią relację z meczu Polskiej Hokej Ligi: KH Energa Toruń – Zagłębie Sosnowiec ***

INFORMACJE TV TORUŃ

15-10-2021
15 zakażeń w Toruniu

W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 15 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W naszym mieście nikt nie zmarł w wyniku COVID-19.

Jak podało w piątek 15 października Ministerstwo Zdrowia w całym kraju od czwartku 14 października wykryto 2771 przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 49 osób, COVID-19 był wyłączną przyczyną śmierci w 21 przypadkach. W kujawsko-pomorskim potwierdzono 97 zachorowań: obok 15 w Toruniu, 16 w Bydgoszczy, 11 w powiecie toruńskim, 8 w powiecie nakielskim, 7 we Włocławku, po 6 w Grudziądzu i powiecie świeckim, po 5 w powiatach: inowrocławskim i włocławskim, 4 w powiecie żnińskim, po 3 w powiatach aleksandrowskim i bydgoskim, 2 w powiecie chełmińskim, po 1 w powiatach: brodnickim, mogileńskim, tucholskim, radziejowskim, sępoleńskim i rypińskim. W naszym regionie odnotowano 1 przypadek śmiertelny, wyłącznie z powodu Covid-19.

15-10-2021
Szczepienia w sobotę

W sobotę, 16 października w Toruniu będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji:

    w godz. 9:00-18:00 w centrum handlowym PLAZA,

    w godz. 11:00-18:00 w centrum handlowym Atrium Copernicus,

    w godz. 11:00-18:00 w centrum handlowym Nowe Bielawy.

Dla pełnoletnich dostępne będą szczepionki firmy Johnson & Johnson i Pfizer, a dla osób od 12. roku życia Pfizer. Ze szczepień mogą także skorzystać obcokrajowcy.

Należy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu osobistego, paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość (obcokrajowcy), a w przypadku osób nieletnich zgody rodzica na szczepienie.

15-10-2021
Soboty bez „4”

W związku z koniecznością awaryjnej naprawy przejazdu torowo-drogowego na skrzyżowaniu ul. Grudziądzkiej/ks. Gogi w sobotę 16 i 23 października 2021 r. w godz. 4:30 - 13:15 wstrzymany zostanie ruch tramwajów linii nr 4.

Uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza:

•         na trasie Uniwersytet – Aleja Solidarności kursować będą tramwaje linii nr 8,

•         na trasie Aleja Solidarności – Elana kursować będą autobusy linii nr 54.

Autobusy zatrzymywać się będą na przystankach autobusowych lub tymczasowych w pobliżu przystanków tramwajowych.

Tramwaje linii nr 4 wznowią kursowanie od godz. 13:15 z pętli „Uniwersytet”.

15-10-2021
Oddaj krew w MZK

Już po raz drugi Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu, we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, organizuje akcję krwiodawstwa. Zbiórka krwi pod hasłem „W tym morzu liczy się każda kropla” odbędzie się 17 października 2021 r. w zajezdni autobusowej przy ul. Legionów 220. Osoby, które oddadzą krew, dostaną karty rabatowe na paliwo ze stacji paliw MZK.

Krew jest prawdziwym darem życia. Mimo postępu medycyny nie udało się dotąd stworzyć substancji, która mogłaby ją w pełni zastąpić. Jedyną jej fabryką jest ludzki organizm. Dlatego tak ważne jest, by podzielić się nią z potrzebującymi, zwłaszcza w czasie pandemii, kiedy w całym kraju spadła liczba chętnych do jej oddawania. Stad właśnie pomysł, by ponownie zaprosić krwiobus do zajezdni autobusowej Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Pierwsza edycja akcji poboru krwi „W tym morzu liczy się każda kropla” odbyła się 21 marca br. Wówczas zgłosiło się 35 osób, które łącznie oddały 15,75 l „daru życia”. Druga edycja akcji odbędzie się w niedzielę 17 października w godz. 9.00 14.00. Krew może oddać każdy, nie tylko pracownicy MZK, lecz wszyscy chętni. Przy okazji będzie można także zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku - bez dodatkowych badań i formalności, wystarczy oddać krew.

Osoby, które wezmą udział w zbiórce krwi, dostaną karty rabatowe na paliwo ze stacji paliw MZK przy ul. Legionów 220.

Oddawanie krwi nie boli, jest bezpieczne, trwa kilka minut i odbywa się z ścisłym zachowaniem rygorów bezpieczeństwa.

15-10-2021
Dzień Otwarty ZUOK

W niedzielę 17 października, w godzinach 10.00-14.00, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania zaprasza całe rodziny na pełen atrakcji Dzień Otwarty na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Toruniu przy ul. Kociewskiej.

Wydarzenie  będzie podsumowaniem projektu: Dostawa wyposażenia technologicznego dla Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Toruniu, finansowanego ze środków Unii Europejskiej, który rozpoczął się 1czerwca ubiegłego roku i potrwa do końca roku bieżącego.

Dzień Otwarty to mnóstwo dobrej zabawy dla milusińskich: konkursy, fotobudka, występy dziecięcej grupy artystycznej, warsztaty upcyklingowe, malowanie buziek, koło fortuny oraz wiele ciekawych kart pracy na stoisku edukacyjnym spółki. To także świetna okazja do obejrzenia sprzętu, zakupionego w ramach projektu: ładowarek kołowych, rozdrabniacza wolnoobrotowego, przesiewacza bębnowego oraz kompaktora, a także innego sprzętu, którym dysponuje spółka.

Zapraszamy całe rodziny – mówi Prezes MPO Sp. z o.o. Piotr Rozwadowski. Dorosłym uczestnikom naszego wydarzenia proponujemy możliwość zwiedzania zakładu i wizytę w EcoKid – centrum edukacji ekologicznej, prowadzonym od ponad 6 lat przez spółkę. Dla osób, które kochają pielęgnować rośliny przygotowaliśmy prezent – TORHUM, który poprawia jakość gleby. Worki o wadze 15 kg już czekają na chętnych.

 

15-10-2021
Szczepienia od ręki

Od poniedziałku do piątku w Toruniu można zaszczepić się od ręki:

    w godz. 9:00-15:00, Miejska Przychodnia Specjalistyczna w Toruniu, ul. Uniwersytecka 17, wejście B

    w godz. 11:00-17:30, Lecznice Citomed, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 73

    w godz. 13:00-14:00, Lecznice Citomed, ul. Lubicka 21/U3

    w godz. 15:00-19:00, centrum handlowe Atrium Copernicus, ul. Stanisława Żółkiewskiego 15

    w godz. 15:00-19:00, centrum handlowe Nowe Bielawy - tylko dorośli, kwalifikacja pielęgniarki

15-10-2021
Czarlińskiego z mieszkańcami

Miejski Zarząd Dróg w Toruniu, w ramach realizowanego od kilku lat cyklu ”Zaprojektuj ulicę”, zaprasza na spotkanie konsultacyjne dotyczące przebudowy ul. Czarlińskiego.  Obecnie jest przygotowywana dokumentacja projektowa dla odcinka od ul. Podgórnej do końca zabudowań.

W czasie spotkania, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek (18 października) w terenie, w godzinach od 15.00 do 16.30 przy ul. Czarlińskiego, będzie można zapoznać się z rozwiązaniami i zgłosić  swoje pomysły.

15-10-2021
Zobacz nagrodzone

Od 18 października w siedzibie Fundacji Tumult na Rynku Nowomiejskim w Toruniu będzie można zobaczyć prace nagrodzone w konkursie na koncepcję architektoniczną Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage w Toruniu. Wystawa potrwa do 6 listopada, czynna będzie przez siedem dni w tygodniu od godziny 12.00 do 18.00, wstęp wolny.

Ogłoszony na początku roku konkurs, wygrało austriackie biuro Baumschlager Eberle Lustenau. Teraz wszyscy chętni będą mogli przyjrzeć się także pozostałym propozycjom, które dostały się do finałowego etapu rywalizacji. W XIX-wiecznych pomieszczeniach dawnego zboru ewangelickiego zaprezentowany zostanie efekt pracy pięciu najwyżej ocenionych biur architektonicznych. Wśród nich znalazły się m.in. koncepcje Kengo Kumy, architekta odpowiedzialnego za projekt stadionu olimpijskiego w Tokio, biura Kozień Architekci realizującego projekt przebudowy bydgoskiej filharmonii czy współpracowników legendarnej Zahy Hadid. Na wystawie pokonkursowej obejrzeć będzie można 65 plansz prezentujących poszczególne koncepcje, a także miniaturowe makiety zaproponowanych przez architektów budynków. Centralnym elementem wystawy jest licząca ponad 4m 2 makieta toruńskiej starówki z zakomponowanym już budynkiem Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Uczestnicy wystawy będą mogli na własne oczy przekonać się jak budynek ECFC wpisze się w swoje najbliższe otoczenie oraz w jaki sposób wpłynie na panoramę miasta widzianą z perspektywy Wisły. 

Wystawa potrwa do 6 listopada, czynna będzie przez siedem dni w tygodniu od godziny 12.00 do 18.00, wstęp wolny.

Wystawie towarzyszyć będzie przegląd filmów o architekturze. Filmy prezentowane będą online na platformie https://online.ecfcamerimage.pl/. Każdego tygodnia będzie można obejrzeć inną propozycję filmową. Od 18 do 24 października prezentowany będzie film „Na krawędzi, historia opery w Sydney” o skomplikowanych dziejach architektonicznego symbolu Australii, W dniach 25 -31 października dokument „Wielka Architektura” poświęcony Bjarke Ingelsowi cenionemu architektowi młodego pokolenia znajdującemu się na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi świata magazynu Times. W ostatnim tygodniu trwania wystawy pokonkursowej będziemy mieli okazję zobaczyć dwa filmy, od 1 do 6 listopada dokument Leszka Ciechońskiego  „Tumult nad Łodzią”,  a od 5 do 6 listopada dokument „Szkice Franka Gehry” zrealizowany przez Sydneya Pollacka, reżysera doskonale znanego z form fabularnych. Wydarzenie jest darmowe.

15-10-2021
Filmowe poniedziałki

Centrum Kultury Dwór Artusa zaprasza - Filmowe poniedziałki na miejscu – Kiedy: 18.10.2021 poniedziałek | godz. 15:30 – Gdzie: Artus Cinema. Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona | Bezpłatne wejściówki do odbioru pół godziny przed seansem | Jednej osobie przysługuje 1 wejściówka. Brak możliwości rezerwacji wejściówek.

Filmowe poniedziałki to cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej.

Młody amisz wraz z matką po raz pierwszy przyjeżdża do wielkiego miasta – Filadelfii. Na dworcu, w wyniku niefortunnego splotu wydarzeń, chłopiec staje się świadkiem morderstwa. Na swoje nieszczęście potrafi rozpoznać morderców – skorumpowanych policjantów. Oficer prowadzący dochodzenie, chcąc chronić świadka i jego matkę, postanawia wywieźć oboje do ich rodzinnej wsi. Na miejscu niepostrzeżenie wrasta w społeczność, odnajdując się w niespiesznym, bliskim naturze życiu.

Seans, jak zwykle poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu oraz kinowe ciekawostki z nim związane.

71966568
Redakcja TV Toruń, ul. B. Głowackiego 2 redakcja@toruntv.pl, tel. 56 655 91 91
Niektóre materiały archiwalne są dostępne odpłatnie na stronie tvtorun.net
© 2021 TV Toruń